Grali możliwi rywale Lecha i Rakowa. Było kilka czerwonych kartek

Sporo wiadomo po pierwszych meczach Malmoe FF z Football 1991 Dudelange, a także Slavii Praga z Panathinaikosem. Szwedzka drużyna wygrała 3:0, a czeski zespół zwyciężył 2:0.

Moses Usor (Slavia Praga) PAP/EPA / MARTIN DIVISEK / Moses Usor (Slavia Praga)
Lech może zagrać w czwartej rundzie eliminacji Ligi Konferencji Europy z zespołem gorszym w dwumeczu Malmoe FF z Football 1991 Dudelange w Lidze Europy. Do pierwszego starcia w szwedzko-luksemburskiej parze doszło na Eleda Stadion w Malmoe. Dudelange od 31. minuty musiało grać w osłabieniu z powodu drugiej żółtej, a w konsekwencji czerwonej kartki dla Charlesa Morrena.

W 49. minucie gospodarze mieli dużą szansę na zdobycie prowadzenia. Jo Inge Berget nie wykorzystał jednak rzutu karnego i szwedzka drużyna musiała nadal starać się o przekucie przewagi liczebnej w pierwszego gola. Zrobiła to w 52. minucie, a Isaac Kiese Thelin strzelił na 1:0 po dograniu Josepha Ceesaya, byłego skrzydłowego Lechii Gdańsk. Zmiennikiem Thelina był Ola Toivonen i nie potrzebował dużo czasu na zdobycie bramki na 2:0. Wynik na 3:0 ustalił Veljko Birmancević.

Raków Częstochowa jest na dobrej drodze do wyeliminowania Spartaka Trnava. W Słowacji wygrał w czwartek 2:0. W razie rozprawienia się z tym zespołem, podopieczni Marka Papszuna zagrają o wejście do grupy z klubem lepszym w rywalizacji Slavii Praga z Panathinaikosem. Także w tym spotkaniu była czerwona kartka dla jednego z gości w pierwszej połowie. Dwukrotnie napomniany żółtym kartonikiem został Sebastian Palacios.

Slavia potrafiła przed zmianą stron potwierdzić przewagę liczebną golem na 1:0. Ivan Schranz dopadł do piłki w zamieszaniu po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i przelobował bramkarza oraz gąszcz defensorów. W przerwie trenerzy obu drużyn przeprowadzili po dwie zmiany w składach, a siły liczebne wyrównały się z powodu czerwonej kartki dla Eduardo Santosa. W grze dziesięciu na dziesięciu Slavia, a konkretnie Moses Usor strzelił na 2:0.