Wymarzony debiut reprezentanta Polski! Wypracował dwie bramki

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Peter Lous/Orange Pictures/BSR Agency / Na zdjęciu: Sebastian Szymański (z prawej)

Sebastian Szymański kapitalnie zaprezentował się w swoim debiucie. Nowy piłkarz Feyenoordu Rotterdam zapisał na swoim koncie dwie asysty w wygranym 5:2 meczu z Vitesse Arnhem.

Gracze Vitesse Arnhem zaskoczyli Feyenoord Rotterdam w 19. minucie spotkania. Maximilian Wittek wrzucił piłkę w pole karne do Milliona Manhoefa i holenderski obrońca sfinalizował całą akcję.

Finalista Ligi Konferencji Europy szybko przejął kontrolę nad grą. W 31. minucie bardzo ważną rolę odegrał debiutujący Sebastian Szymański. Ofensywny pomocnik fantastycznym podaniem uruchomił Patrika Walemarka, który ruszył w kierunku bramki i po chwili wpisał się na listę strzelców.

Szymański dołożył drugą asystę w końcówce pierwszej połowy. 23-latek ustawił sobie piłkę na lewej stronie boiska i precyzyjnie dośrodkował z rzutu wolnego. Do piłki najwyżej wyskoczył Danilo, zawodnik Feyenoordu strzałem głową pokonał Jeroena Houwena. Przed zmianą stron Polak został ukarany żółtą kartką.

Gospodarze wyrównali wynik po przerwie. Nikolai Baden Frederiksen zaznaczył swoją obecność na boisku.

W 61. minucie błysnął inny nowy nabytek zespołu z Rotterdamu. Javairo Dilrosun zabawił się na prawym skrzydle i znakomicie przymierzył z ostrego kąta.

Kolejna bramka padła w kuriozalnych okolicznościach. Danilo wykorzystał katastrofalny błąd Houwena, brazylijski napastnik ustrzelił dublet.

Autorem piątego gola był Lutsharel Geertruida, środkowy obrońca bez trudu pokonał golkipera. Mecz 1. kolejki Eredivisie zakończył się zwycięstwem gości 5:2. Feyenoord w niezłym stylu rozpoczął sezon.

Szymański opuścił plac gry w 65. minucie. Latem Feyenoord wypożyczył kadrowicza z Dinama Moskwa, a ten okrasił swój debiut dwoma asystami.

Vitesse Arnhem - Feyenoord Rotterdam 2:5 (1:2) 1:0 - Million Manhoef 19' 1:1 - Patrik Walemark 31' 1:2 - Danilo 41' 2:2 - Nikolai Baden Frederiksen 57' 2:3 - Javairo Dilrosun 61' 2:4 - Danilo 65' 2:5 - Lutsharel Geertruida 69'