Amerykanie zachwyceni Polakiem. Kapitalny występ [WIDEO]

Kacper Przybyłko w końcu się przełamał w amerykańskiej MLS. Zrobił to jednak w takim stylu, że od razu zrobiło się o nim głośno w Stanach Zjednoczonych.

Robert Czykiel
Kacper Przybyłko Twitter / Na zdjęciu: Kacper Przybyłko
Kacper Przybyłko na kolejnego ligowego gola czekał od 29 maja. W ostatnich tygodniach polskiemu napastnikowi nie wiodło się najlepiej w Major League Soccer. Na szczęście chwilowy kryzys został zażegnany i to w efektownym stylu.

29-latek był największą gwiazdą drużyny Chicago Fire w ostatnim spotkaniu z Charlotte FC. Polak zdobył dwie bramki, a jego drużyna ostatecznie wygrała 3:2.

Nasz rodak najpierw w 21. minucie dopadł do piłki, którą odbił bramkarz i pokonał go potężnym strzałem pod poprzeczkę. W drugiej połowie tuż przed polem karnym zwiódł obrońcę, po czym uderzył niezwykle precyzyjnie po ziemi. Komentator dosłownie oszalał.

Świetna postawa Przybyłki została doceniona. Polski napastnik został nominowany do nagrody dla najlepszego piłkarza ostatniej kolejki MLS. Także w mediach zrobiło się o nim głośno.

"Przybyłko rozpalił ogień do zwycięstwa 3:2 nad Charlotte FC" - pisze seattletimes.com.

Przybyłko w tym sezonie strzelił pięć bramek w MLS. Jego drużyna aktualnie zajmuje piąte miejsce w konferencji wschodniej.