Kanonada w Krakowie. Rewelacyjny pościg drugoligowca

Zwycięstwo 6:0 Hutnika Kraków z Siarką Tarnobrzeg jest dużym zaskoczeniem. Kotwica Kołobrzeg nie zatrzymuje się, choć była już w dużych opałach. Zdobyć kompletu punktów nie udało się wciąż Polonii Warszawa.

Hutnik Kraków WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Hutnik Kraków
Hutnik Kraków jest tegorocznym spadkowiczem, którego zaproszono ponownie na szczebel centralny "za pięć dwunasta", po wycofaniu się z rozgrywek Wigier Suwałki. W tych okolicznościach zdobycie siedmiu punktów w czterech kolejkach jest bardzo dobrym wynikiem Hutnika. W niedzielę zdemolował on 6:0 Siarkę Tarnobrzeg. Po dwa gole dla bardzo dobrze dysponowanego zespołu strzelili Patryk Serafin i Krzysztof Świątek. Na Suchych Stawach było "pozamiatane" już po pierwszej połowie.

Bardzo dobrze radzi sobie beniaminek z Kołobrzegu, choć w meczu z Lechem II Poznań jego passa była zagrożona. Po pierwszej połowie przegrywał 0:2 i rzadko zagrażał drugiemu zespołowi Kolejorza. Kotwica przeprowadziła rewelacyjny pościg w drugiej połowie. Rozpoczął go Grzegorz Goncerz, a kontynuowali zmiennicy Michał Cywiński i Sebastian Murawski. Bramka na 3:2 dla zespołu z Pomorza Zachodniego padła już w doliczonym czasie, kiedy Lech grał w osłabieniu. Drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył Tomasz Cywka.

W trzech meczach po awansie nie wygrała Polonia Warszawa. Czarne Koszule tym razem zremisowały 1:1 ze Śląskiem II Wrocław. Na przełom w tym meczu trzeba było długo poczekać. W 83. minucie Polonia zdobyła prowadzenie strzałem Michała Fidziukiewicza. Na podbicie Oporowskiej nie pozwolił beniaminkowi Sebastian Bergier. Wykorzystał on szkolny błąd Jakuba Lemanowicza w ostatniej akcji meczu w doliczonym czasie.

4. kolejka eWinner II ligi:

Hutnik Kraków - Siarka Tarnobrzeg 6:0 (4:0)
1:0 - Patryk Serafin 28'
2:0 - Patryk Serafin 33'
3:0 - Krzysztof Świątek (k.) 43'
4:0 - Krzysztof Świątek (k.) 45'
5:0 - Mark Assinor 73'
6:0 - Patryk Kieliś 89'

Lech II Poznań - Kotwica Kołobrzeg 2:3 (2:0)
1:0 - Tomasz Cywka (k.) 9'
2:0 - Filip Wilak 43'
2:1 - Grzegorz Goncerz (k.) 52'
2:2 - Michał Cywiński 76'
2:3 - Sebastian Murawski 90'

Śląsk II Wrocław - Polonia Warszawa 1:1 (0:0) 0:1 - Michał Fidziukiewicz 83' 1:1 - Sebastian Bergier 90'