Polak stracił ponad 1,5 mln zł. "To jest niedorzeczne"

"Glasgow Times" opisuje historię bramkarza Łukasza Załuski, któremu urząd podatkowy w Szkocji pobrał kwotę 300 tysięcy funtów "z tytułu niezapłaconych podatków". Piłkarz i jego żona kompletne się z tym nie zgadzają.

Karol Wasiek
Karol Wasiek
Łukasz Załuska WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Łukasz Załuska
Były bramkarz reprezentacji Polski Łukasz Załuska i jego żona Magda w "Glasgow Times" opisali swój "koszmar" sprzed trzech lat, gdy urząd podatkowy w Szkocji pobrał kwotę 300 tysięcy funtów "z tytułu niezapłaconych podatków".

Niezależny arbiter podatkowy uwzględnił skargę pani Załuskiej, że w wyniku błędu w wypełnieniu formularzy podatkowych w 2013/14 i 2014/15 dwukrotnie zgłosiła swoje dochody.

Pani Załuska powiedziała, że ​​popełniła błąd, mówiąc, że jej mąż zarobił 500 000 funtów dodatkowych zarobków. Para twierdzi, że był to błąd spowodowany brakiem zrozumienia języka angielskiego.

ZOBACZ WIDEO: Tego zagrania nikt się nie spodziewał! Tylko bezradnie patrzyli na piłkę

Jednak pomimo jego apeli oraz jego księgowego i prawnika, odmówiono im zwrotu całej kwoty. Przyznano im - w uznaniu za zmartwienie i cierpienie, jakie to spowodowało - 100 funtów!

Decyzja ta zszokowała Załuskę, który był w Celticu przez sześć lat do 2015 roku, a wcześniej wystąpił też 28 razy w bramce Dundee United.

"Proszę przyjąć moje przeprosiny, że nie rozpatrzyliśmy pana skargi tak dobrze, jak powinniśmy. Ponownie rozpatrzyliśmy roszczenie pana Załuski, biorąc pod uwagę jego sytuację osobistą. Z przykrością stwierdzam, że nie możemy zmienić naszej decyzji i przyjąć roszczenia o dalszą wypłatę" - to słowa w liście od Richarda Westa, dyrektora obsługi klienta HMRC (HM Revenue and Customs).

- To był prosty ludzki błąd. Czekamy na pieniądze, a oni oddali 100 funtów. To jest niedorzeczne. To może być problem dla innych zagranicznych graczy. Oczekuję, że dostanę wszystko i mam nadzieję, że ludzie pracujący dla mnie w Szkocji pomogą mi i wygrają tę sprawę. Ponieważ nie zrobiłem nic złego - powiedział Załuska, były bramkarz reprezentacji Polski.

Zobacz też:
Tym Lewandowski zrobił wrażenie. "Nie zjadła go trema"
No Lewandowski, no problem? Niemcy oceniają Bayern bez Polaka

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×