Co za start Patryka Szysza! Polak bryluje w Turcji

Patryk Szysz sezon w tureckiej Super Lig rozpoczął z wysokiego "C". Polak już w pierwszej połowie meczu inaugurującego sezon na swoim koncie miał gola i asystę.

Rafał Sierhej
Patryk Szysz z golem Twitter / Patryk Szysz z golem
Patryk Szysz latem zmienił zespół. Polski napastnik przeniósł się z KGHM Zagłębie Lubin do tureckiego Istanbul Basaksehir. Kierunek transferu mógł być nieco zaskakujący, biorąc pod uwagę wiek Polaka (24 lata).

Do zespołu z kraju położonego nad Cieśnią Bosfor Szysz przeniósł się jako wolny zawodnik. Początek sezonu dla polskiego snajpera może okazać się bardzo dobry. Kibice szybko zapamiętają to nazwisko.

Już w inauguracyjnej kolejce Szysz brał udział przy obu strzelonych do przerwy golach dla Basaksehiru. Przy pierwszym trafieniu zanotował asystę. Polak doskonale wykorzystał swoje warunki fizyczne i wyłożył koledze piłkę, którą wystarczyło wpakować do siatki.

Z kolei przy golu strzelonym przez samego siebie Szysz pokazał to, z czego powinien słynąć dobry napastnik. Mowa o popularnym frazesie, iż piłka szuka kogoś w polu karnym. Polak był dokładnie w tym miejscu, gdzie ostatecznie spadła futbolówka i wystarczyło trafić do bramki, co też uczynił.

Basaksehir walczy też o udział w tegorocznych rozgrywkach Ligi Konferencji Europy. W pierwszym meczu trzeciej rundy turecki zespół wygrał na wyjeździe 3:1. Szysz w tym spotkaniu spędził na boisku zaledwie dwie minuty.