Real Madryt się nie zatrzymuje. To najbardziej zaimponowało ekspertom

Real Madryt z pierwszym trofeum w tym sezonie. Królewscy w wielkim stylu wywalczyli Superpuchar Europy po pokonaniu Eintrachtu Frankfurt. "Imponujący jest spokój piłkarzy" - pisali eksperci.

Mateusz Kozanecki
piłkarze Realu Madryt PAP/EPA / Petteri Paalasmaa / Na zdjęciu: piłkarze Realu Madryt
W poprzednim sezonie piłkarze Realu Madryt zostali mistrzami Hiszpanii, a także zwyciężyli w Lidze Mistrzów. To sprawiło, że na otwarcie kolejnych rozgrywek mierzyli się w meczu o Superpuchar Europy.

Rywalem "Królewskich" był Eintracht Frankfurt, który sensacyjnie wygrał ostatnią edycję Ligi Europy. Już pod koniec pierwszej połowy stracili bramkę - wynik otworzył David Alaba. W 65. minucie z kolei na 2:0 strzelił Karim Benzema.

"Imponujący jest spokój, także pewność siebie, piłkarzy Realu Madryt" - napisał na Twitterze komentator Rafał Wolski. Dodał ponadto, że nie ma zastrzeżeń do występu Eintrachtu, któremu przyszło grać z najlepszą drużyną na świecie.

"Federico Valderde zawsze w mojej drużynie" - podsumował krótko Tomasz Ćwiąkała.

"Vinicius -> Benzema i nie zmienia się nic" - skomentował Dariusz Kosiński. Nawiązał w ten sposób do drugiej bramki, zdobytej przez Karima Benzemę, przy której asystę zaliczył Vinicius Junior.

Dzięki środowej wygranej Real Madryt zrównał się w liczbie triumfów z FC Barceloną i AC Milan - odnotował Oskar Szatraj.

"Superpuchar Hiszpanii, La Liga, Liga Mistrzów, Superpuchar Europy" - wyliczali tegoroczne sukcesy prowadzący konto Realu Madryt.

"Mecz walki Eintrachtu w Superpucharze Europy. To nie była ich noc, ale po niesamowitej podróży w zeszłym sezonie 'Orły' znów wzniosą się wysoko na europejskiej scenie w sezonie 22/23" - czytamy na oficjalnym profilu Bundesligi.

Obecnością na meczu pochwalił się Zbigniew Boniek. Wiceprezydent UEFA zamieścił na Twitterze krótkie nagranie z trybun.

Oglądaj mecz Real Madryt - FC Barcelona na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)
Czy Real Madryt zostanie mistrzem Hiszpanii?