Bundesliga: Derby Westfalii dla Schalke, Hamburg lepszy od Bayernu

W prestiżowym spotkaniu 7. kolejki niemieckiej Bundesligi, zespół Borussii Dortmund uległ Schalke 04 Gelsenkirchen 0:1. Dla drużyny Jakuba Błaszczykowskiego, który w sobotnim meczu nie wystąpił z powodu choroby, była to trzecia porażka w sezonie. Po skromnym zwycięstwie nad ekipą Bayernu Monachium, pozycję lidera zachował Hamburger SV. Komplet punktów zgarnął VfL Wolfsburg, pokonując Hannover 96 4:2. Asystą w tym spotkaniu popisał się Jacek Krzynówek.

Mateusz Nikołajczuk

Kolejną porażkę w sezonie odnotowała drużyna FC Nuernberg. Piłkarze beniaminka ulegli ekipie VfL Bochum 0:1. Bramkę na wagę trzech oczek zdobył już w 7. minucie gry Diego Klimowicz. Tym samym udany debiut w roli szkoleniowca gości zaliczył Frank Heinemann.

Jedno trafienie obejrzeli kibice zgromadzeni na Signal Iduna Park w Dortmundzie, gdzie Borussia podejmowała Schalke 04 Gelsenkirchen. Już od początku spotkania nie brakowało emocji, czego dowodem była kontrowersyjna decyzja o nieuznanej bramce Lucasa Barriosa. W 30. minucie nie było już jednak najmniejszych wątpliwości. Po dośrodkowaniu Halila Altintopa piłkę do siatki skierował Jefferson Farfan, dając ekipie Niebieskich komplet punktów i wygraną w prestiżowych Derbach Zagłębia Ruhry.

W innym sobotnim meczu Werder Brema łatwo rozprawił się z FSV Mainz. Wynik spotkania otworzył w 38. minucie Aaron Hunt. Po zmianie stron kolejne dwa gole dorzucił Claudio Pizarro. Zawodnicy gości nie zdołali odpowiedzieć na celne uderzenia podopiecznych Thomasa Schaafa, przegrywając gładko 0:3.

Serię fatalnych występów przełamał VfB Stuttgart, który pokonał na wyjeździe ekipę Eintrachtu Frankfurt. Jeszcze przed przerwą dwukrotnie do siatki rywali trafił Julian Schrieber. Z ataków nie rezygnowali gospodarze, jednak ich szanse na korzystny rezultat przekreślił czerwony kartonik Marko Russa. Osłabionych zawodników Eintrachtu dobił w 54. minucie Thomas Hitzlsperger, ustalając wynik spotkania. Dla Orłów była to pierwsza porażka w sezonie.

Cenne wyjazdowe zwycięstwo odniósł Bayer Leverkusen. Aptekarze pokonali FC Koeln 1:0, zachowując bliski kontakt z liderem tabeli. Kluczowe trafienie na 8 minut przed końcem zaliczył Simon Rolfes. Koziołki kończyły mecz w dziesiątkę po wykluczeniu dla Maniche.

Sześć goli padło w konfrontacji VfL Wolfsburg z drużyną Hannoveru 96. Wynik spotkania otworzył strzałem z rzutu wolnego Zvjezdan Misimović. W 28. minucie znakomitą asystą opisał się Jacek Krzynówek, a bramkę zdobył Hanno Balitsch. Tuż przed przerwą trafienie na swoje konto zapisał Christian Gentner, dając Wilkom prowadzenie. Po zmianie stron strzelali już tylko gospodarze. Wynik na 3:1 podwyższył Makoto Hasebe, chwilę później samobójcze trafienie zaliczył Alexander Madlung. W 62. minucie dał o sobie znać Edin Dzeko, pieczętując sukces Wolfsburga.

W szlagierowym pojedynku kończącym sobotnią serię spotkań, Hamburger SV odniósł zwycięstwo nad rywalami z Bayernu Monachium 1:0. Po kilku rewelacyjnych występach, to Bawarczycy przystępowali do konfrontacji na HSH Nordbank Arena w roli faworyta. Zdecydowanie więcej dogodnych sytuacji już od początku meczu stwarzali sobie jednak gospodarze. Ostateczne rozstrzygnięcie przyniosła 72. minuta, kiedy świetną akcję Ze Roberto wykończył Mladen Petrić. Podopieczni Louisa van Gaala nie zdołali odpowiedzieć choćby jednym trafieniem i trzy oczka zostały w Hamburgu.