Wysoka wygrana zespołu Czerczesowa w el. Ligi Europy

Ferencvarosi TC zdobył najwyższą zaliczkę w eliminacjach Ligi Europy. Drużyna Stanisława Czerczesowa wygrała 4:0 z Shamrock Rovers. Prestiżowe starcie na południu kontynentu zakończyło się remisem.

Stanisław Czerczesow Getty Images / Martin Rose / UEFA / Stanisław Czerczesow
Ferencvarosi TC odpadło z eliminacji Ligi Mistrzów z powodu niepowodzenia w dwumeczu z Karabachem Agdam. Podopiecznych Stanisława Czerczesowa najpewniej będzie można zobaczyć w grupie Ligi Europy. W pierwszym meczu z Shamrock Rovers zwyciężyli 4:0. Nie minął kwadrans i mistrz Węgier był na prowadzeniu dzięki strzałowi z bliska Carlosa Auzquiego. Kolejne dwa gole padły po uderzeniach Adamy Traore, a wynik ustalił Eldar Civić w doliczonym czasie.

Olympiakos Pireus zremisował 1:1 w prestiżowym meczu z Apollonem Limassol. To, co najważniejsze, wydarzyło się w drugim kwadransie starcia. Rangelo Janga zdobył prowadzenie dla Apollonu, którym nacieszył się przez zaledwie 11 minut. W odpowiedzi In Beom Hwang popisał się efektownym rajdem między obrońcami przeciwnika i zwiększył szansę na awans Olympiakosu.

Dnipro Dniepropietrowsk jest tym ukraińskim pucharowiczem, który zdecydował się na rozgrywanie meczów w Słowacji, a nie w Polsce. Dnipro przegrało w Koszycach 1:2 z AEK-iem Larnaka. Bramka kontaktowa, zdobyta w drugiej połowie, pozwolił polecieć na Cypr z nadzieją na awans. W tym samym kierunku wybierze się KAA Gent, ale porażka 0:2 u siebie z Omonią Nikozja stawia go w bardzo złym położeniu. Rok temu KAA Gent dostał się do grupy Ligi Konferencji Europy po zwycięstwie z Rakowem Częstochowa w ostatniej rundzie eliminacji.