Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Tomasz Kaczmarek wyjaśnia zabranie opaski Flavio Paixao

Lechia Gdańsk wygrała tylko jeden z czterech pierwszych spotkań i znajduje się na dole tabeli. Tomasz Kaczmarek w ostatnich dniach zabrał opaskę kapitańską Flavio Paixao. Na konferencji prasowej szczegółowo tłumaczył decyzję.

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
Flavio Paixao PAP / Marcin Gadomski / Na zdjęciu: Flavio Paixao
Za piłkarzami Lechii Gdańsk przygotowania do meczu z Miedzią Legnica. - Ostatni tydzień spędziliśmy na mocnych treningach. W sobotę był sparing wewnętrzny, niedziela była wolna, a od poniedziałku ruszyliśmy z przygotowaniami. W czwartek jedziemy do Legnicy, by mieć dzień więcej na miejscu. Przed nami wymagający mecz. Jesteśmy tego świadomi, że potrzebujemy dobrej formy - powiedział trener Tomasz Kaczmarek na konferencji prasowej.

W ostatnich dniach Flavio Paixao stracił opaskę kapitana. - Nie zawsze wszystko można powiedzieć publicznie, ale podejmując tę decyzję wiedzieliśmy, że spowoduje ona wiele pytań. Ja wiedziałem co robię i jakie są konsekwencje tej decyzji. To nie jest decyzja popularna i trudna do zrozumienia dla ludzi, którzy nie mają wszystkich informacji. Nie chodzi o sytuację pomiędzy Kaczmarkiem, a Paixao - zaznaczył Tomasz Kaczmarek.

- Jak tu przyszedłem, Flavio grał bardzo mało, wchodził w końcówkach meczów, a udało się go odbudować. Za mojej kadencji ma najlepszą statystykę bramek i asyst i mam tego pełną świadomość. Ja podejmując tę decyzję nie szukam i nie szukałem kozła ofiarnego tego, że źle zaczęliśmy sezon. Flavio nie jest winny tego, że mamy 3 punkty po 4 meczach, to ja jestem za to odpowiedzialny. Negatywny wpływ na sytuację mają mecze z Koroną i z Radomiakiem - dodał trener.

ZOBACZ WIDEO: Uderzyła jak Lewandowski! Gol stadiony świata

Zmiany mają wstrząsnąć zespołem. - Doszedłem do wniosku, że potrzebujemy prawdziwych korekt w szatni i na boisku. To, co funkcjonowało dobrze już nie funkcjonuje i coś muszę zmienić. W szatni potrzebujemy nowego głosu, odpowiedzialność muszą przejąć inni zawodnicy. Przy tym wszystkim nie chodzi o indywidualności a o sukces Lechii, za co odpowiadam. Pracowanie i funkcjonowanie w takim trybie nie jest właściwe. Czułem, że to jedna z właściwych decyzji, które trzeba podjąć - wyjaśnił Tomasz Kaczmarek.

Czy wobec tego nie zmienia się status sportowy Flavio Paixao? - Zanim poinformowaliśmy o tym drużynę, przeprowadziłem rozmowę z Flavio i powiedziałem mu, że nadal ma moje wsparcie jako zawodnik. Pokazałem to też w ubiegłym sezonie, gdy podjąłem decyzję że nie będzie go z nami w zespole w dwóch meczach i temat był zamknięty, po czym wystawiłem go w pierwszym składzie. Wszystko jest uwarunkowane tym, że obie strony radzą sobie z sytuacją i przestrzegają zasad panujących w drużynie, której dobro jest na pierwszym miejscu - przekazał trener.

Kto będzie nowym kapitanem Lechii? - Ta decyzja jest u mnie w głowie i jestem w trakcie rozmów. Chodzi o właściwe rozdzielenie odpowiedzialności wewnątrz szatni i na zewnątrz. Jestem przekonany, że nowy kapitan będzie mocną osobowością i zawodnikiem w pełni mającym wsparcie sztabu i pomoże mi poprowadzić to we właściwym kierunku - stwierdził Kaczmarek.

Czy taka forma zabrania opaski Flavio Paixao, bez wskazania następcy nie spowoduje dodatkowych konfliktów? - Ostatnia rzecz którą chcę, to konflikt lub prowokacja. Absolutnie nie o to chodzi, ale bądźmy szczerzy i realni. Trudne decyzje w każdym momencie wywołują dyskusje i nie wszystko jest piękne i łatwe. To nie jest tak, że wszyscy siadamy do stołu, pijamy kawę i podejmujemy trudne decyzje - wyjaśnił Tomasz Kaczmarek.

W sobotę Lechia Gdańsk zagra w Legnicy i występ Portugalczyka jest zagrożony. - Flavio zszedł z ostatniego treningu z urazem, będzie miał badania i dopiero wtedy będziemy mieli jasność czy jest do mojej dyspozycji. Ta sytuacja zdarzyła się w ostatnich trzech minutach treningu. Na badaniach jest też Filip Koperski i po nich będę wiedział czy pojadą do Legnicy - podsumował Tomasz Kaczmarek.

Czytaj także:
Górnik nie złoży skargi na Josue
Lechia szykuje transfery last minute

Czy zabranie opaski kapitańskiej Flavio Paixao wstrząśnie pozytywnie gdańską drużyną?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×