Polacy w Alpha Ethniki: Malarz w szpitalu

W weekend odbyła się 5. seria spotkań greckiej ekstraklasy. W sobotę chwilę grozy przeżył Arkadiusz Malarz z AEL-u Larissa. Polak po zderzeniu z rywalem nie był w stanie kontynuować gry i po zejściu z boiska został odwieziony do szpitala.

Wojciech Święch

Marcin Baszczyński (PAE Atromitos Ateny) - polski defensor po wyleczeniu kontuzji rozpoczął w bieżącym tygodniu treningi z całym zespołem. Jak podały media w Helladzie, były obrońca Ruchu Chorzów ćwiczy na zajęciach z ogromnym zaangażowaniem. Nie znalazł się on jednak w kadrze swojej drużyny na mecz przed własną publicznością z PAOK-iem. Gospodarze na własnym stadionie wywalczyli bezbramkowy remis.

Roger Guerreiro (AEK Ateny) - reprezentant Polski wystąpił przed własną publicznością w całym spotkaniu przeciwko Panathinaikosowi Ateny. Reprezentant Polski w 14. minucie dośrodkował z rzutu rożnego. W polu karnym Zielonych Koniczynek powstało wówczas ogromne zamieszanie, ale nie zakończyło się ono zdobyciem gola. W 71. minucie Roger opuścił plac gry, zastąpił go wtedy Leonardo. AEK doznał u siebie porażki 0:1.

Wojciech Kowalewski (Iraklis Saloniki) - były bramkarz Korony Kielce zaliczył całe spotkanie na wyjeździe przeciwko Kavali. Już w 5. minucie polski golkiper obronił uderzenie głową Nikosa Soultanidisa. Ten sam zawodnik ponownie wystawił na próbę naszego rodaka w 47. minucie. Po uderzeniu napastnika Kowalewski z trudem wybił futbolówkę na rzut rożny. Polski bramkarz został pokonany w 67. minucie. Wówczas głową piłkę do siatki strzałem z bliskiej odległości zdobył Douglas Ferreira. Iraklis na wyjeździe doznał porażki 0:1.

Mariusz Kukiełka (Skoda Xanthi) - polski defensor narzekał w bieżącym tygodniu na problemy zdrowotne. Ostatecznie nie znalazł się on w kadrze swojego zespołu na wyjazdowy mecz z Arisem Saloniki. Jego klub poniósł porażkę w stosunku 0:1.

Arkadiusz Malarz (AE Larissa) - polski bramkarz wybiegł w wyjściowym składzie gospodarzy w spotkaniu przeciwko PAS Giannina. Już w 12. minucie popisał się on świetną obroną po uderzeniu Ivicy Majstorovicia. Jednak trzy minuty później w pojedynku powietrznym Malarz zderzył się z Nikolaosem Georgiadisem, po czym upadł na ziemię i według greckich mediów stracił na moment przytomność. Na boisku pojawił się natychmiast lekarz, który udzielił Polakowi pomocy. Nasz rodak próbował kontynuować grę. Jednak w 25. minucie byłego bramkarza Lecha Poznań na murawie zastąpił Dino Seremet. Malarz, który skarżył się na zawroty głowy, został odwieziony do szpitala. Tam stwierdzono, iż zawodnik doznał wstrząśnienia mózgu. Jego zespół w sobotę zremisował u siebie z PAS Giannina w stosunku 0:0.

Mirosław Sznaucner (PAOK Saloniki) - jego drużyna zmierzyła się na wyjeździe z Atromitosem. Niedzielny mecz zakończył się bezbramkowym remisem, a nasz rodak nie zasiadł nawet na ławce rezerwowych gości. Polak zmaga się obecnie z kontuzją nogi. Jednak w trakcie bieżącego tygodnia Polak przez dwa dni odbywał zajęcia z piłką (m.in. trenował strzały i nie odczuwał wtedy żadnego bólu). Jednak lekarze przewidują, że do pełnego cyklu treningowego powróci on około piątku bądź zaraz po przyszłym weekendzie.

Tomasz Wisio (Ergotelis) - polski defensor zagrał w całym spotkaniu przeciwko Panthrakikosowi Komotini. Jego klub przed własną publicznością odniósł pewne zwycięstwo 4:0, a nasz rodak w 61. minucie mógł wpisać się na listę strzelców. Wówczas z prawego skrzydła z rzutu wolnego w szesnastkę zacentrował pomocnik Michail Fragoulakis. Do futbolówki dopadł Wisio, ale jego uderzenie głową nie było celne.

Marek Zieńczuk (Skoda Xanthi) - Polak nie zasiadł nawet na ławce rezerwowych swojej drużyny w trakcie wyjazdowego pojedynku z Arisem Saloniki (0:1).

Michał Żewłakow (Olympiakos Pireus) - zespół obrońcy zmierzył się przed własną publicznością z Panioniosem Ateny. Reprezentant Polski wystąpił w całym meczu. Mistrz Grecji odniósł skromne zwycięstwo 1:0.