Premier League: 9 goli w meczu Liverpoolu!

Liverpool nie dał najmniejszych szans AFC Bournemouth, wygrywając z tym rywalem aż 9:0! Liderem Premier League po rozegranych w sobotnie popołudnie meczach jest Manchester City, który odwrócił losy meczu z Crystal Palace.

Michał Gałęzewski
Trent Alexander-Arnold PAP/EPA / PETER POWELL / Na zdjęciu: Trent Alexander-Arnold
Takie wyniki w obecnej piłce nożnej na tym poziomie już praktycznie się nie zdarzają, a jednak! Liverpool FC nie dał najmniejszych szans kopciuszkowi z Bournemouth. Drużyna, która w pierwszych trzech kolejkach zdobyła zaledwie dwa punkty, pokonała rywala, który przed tym meczem był na wyższej pozycji, aż 9:0, już do przerwy prowadząc 5:0.

Trudniejsze zadanie mieli piłkarze Manchesteru City, którzy po pierwszej połowie przegrywali sensacyjnie z Crystal Palace 0:2. Worek z bramkami otworzył się jednak w drugiej połowie, a klasycznym hat-trickiem skompletowanym w ciągu 19 minut mógł pochwalić się Erling Haaland.

Grająca od 28. minuty po czerwonej kartce, którą zobaczył Conor Gallagher, Chelsea FC w drugiej połowie za sprawą Raheema Sterlinga potrafiła pokonać Leicester City. W 60. minucie meczu w Brighton na boisko wszedł natomiast gracz Leeds United Mateusz Klich, który jednak nie odmienił losów spotkania i ekipa z Brighton po golu Pascala Grossa wygrała 1:0.