Ligue 1: Girondins Bordeaux nadal liderem, OGC Nice ponownie bez zwycięstwa

W trzech spotkaniach wieńczących 7. kolejkę rozgrywek kibice obejrzeli łącznie 6 bramek. Wyżej notowanego beniaminka z Lens ograło u siebie Le Mans. Fatalnej serii nie przełamali zawodnicy OGC Nice, którzy pechowo zremisowali z Lille OSC. W ostatnim, ciekawie zapowiadającym się spotkaniu, Bordeaux pokonało Rennes.

Piotr Robaczyński

Starcie lidera - Girondins Bordeaux z 4. w tabeli Rennes było hitem 7. kolejki rozgrywek. Na Stade Chaban Delmas fani obejrzeli ciekawy, zacięty pojedynek, choć to gospodarze częściej stwarzali zagrożenie pod bramką rywala. Podopieczni Frederica Antonetti'ego nie mieli pomysłu na przedarcie się przez defensywę Bordeaux i po raz pierwszy w tym sezonie zakończyli mecz bez zdobyczy bramkowej. Zasłużone zwycięstwo odnieśli Żyrondyści po golu Wendela z pierwszej części spotkania. Bordeaux utrzymało pozycję lidera i aktualnie wyprzedza Olympique Lyon o 2 punkty.

Dopiero drugie zwycięstwo w sezonie odnieśli piłkarze Le Mans, podopieczni Paulo Duarte pewnie pokonali RC Lens 3:0. Gospodarze już do przerwy prowadzili 2:0, dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Frederic Thomas. 29-letni pomocnik najpierw otrzymał krótkie podanie od Thorsteina Helstada i popisał się pięknym uderzeniem z szesnastu metrów. W 32. minucie natomiast wykorzystał wolną przestrzeń przed polem karnym, obrócił się mijając obrońcę i ponownie golkiper Lens nie był w stanie obronić jego strzału. W drugiej połowie beniaminka dobił Anthony Le Tallec, który po dośrodkowaniu z rzutu wolnego głową skierował piłkę do bramki.

Szósty mecz z rzędu bez zwycięstwa zanotowało OGC Nice. Zespół ten był bliski sukcesu w starciu z Lille OSC, ale ostatecznie konfrontacja tych klubów zakończyła się podziałem punktów. Goście prowadzili 1:0 od 62. minuty, rezultat otworzył Loic Remy, ale tuż przed końcowym gwizdkiem sędziego gospodarze uratowali remis po golu rezerwowego Pierre-Alaina Frau. W barwach Lille całe spotkanie rozegrał Ludovic Obraniak.