Pierwszy błąd Bartłomieja Drągowskiego w Spezii

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Matteo Ciambelli / Na zdjęciu: Bartłomiej Drągowski
Getty Images / Matteo Ciambelli / Na zdjęciu: Bartłomiej Drągowski

Bartłomiej Drągowski nie popisał się przy golu Andrei Pinamontiego w meczu Spezii Calcio z US Sassuolo. Reprezentant Polski kuriozalnie zderzył się z kompanem z zespołu i odsłonił bramkę.

Absurdalne zachowanie Bartłomieja Drągowskiego miało miejsce w 50. minucie. Brak komunikacji i nonszalancja zawodników Spezii Calcio pozwoliły Andrei Pinamontiemu strzelić na 2:2 w meczu z dwoma zwrotami akcji. Najpierw prowadziło Sassuolo, następnie Spezia, a skończyło się podziałem punktów. Pełne spotkanie rozegrali Jakub Kiwior oraz Arkadiusz Reca.

Drużyna z Ligurii kończyła potyczkę w osłabieniu z powodu drugiej żółtej, a w konsekwencji czerwonej kartki dla Albina Ekdala. Już w doliczonym czasie Gregoire Defrel mógł dać zwycięstwo Sassuolo, ale Drągowski częściowo zrehabilitował się piękną obroną strzału Francuza.

W sobotę zagrał także inny bramkarz powoływany przez Czesława Michniewicza do reprezentacji Polski. Łukasz Skorupski i inni gracze Bologni FC stanęli przed trudnym zadaniem w przegranym 0:2 meczu z Milanem. Pierwszego gola strzelił Skorupskiemu w 21. minucie Rafael Leao. Golkiper przepuścił piłkę przy bliższym słupku. Leao w 58. minucie asystował przy bramce Oliviera Girouda i było praktycznie "pozamiatane".

Torino FC wystartowało dobrze w tym sezonie, a jego podstawowym piłkarzem pozostaje Karol Linetty. Byki mają siedem punktów w tabeli po wygranym 2:1 meczu z Cremonese. Beniaminek pomógł Granacie w zwycięstwie golem samobójczym, a sam zdołał pokonać Vanję Milinkovicia-Savicia dopiero w 81. minucie. Cremonese jeszcze nie zapunktowało po awansie do elity i jest w strefie spadkowej.

3. kolejka Serie A:

Spezia Calcio - US Sassuolo 2:2 (2:1) 0:1 - Davide Frattesi 27' 1:1 - Simone Bastoni 30' 2:1 - M'Bala Nzola (k.) 45' 2:2 - Andrea Pinamonti 50'

AC Milan - Bologna FC 2:0 (1:0) 1:0 - Rafael Leao 21' 2:0 - Olivier Giroud 58'

US Cremonese - Torino FC 1:2 (0:1) 0:1 - Matteo Bianchetti (sam.) 18' 0:2 - Nemanja Radonjić 66' 1:2 - Leonardo Sernicola 71'