Dotarli do raportu sędziego. Jest wpis na temat Lewandowskiego

Robert Lewandowski w drugim meczu z rzędu w Primera Division zaliczył dublet. W niedzielny wieczór jego efektowna piętka wzbudziła jednak kontrowersje u niektórych obserwatorów.

Krzysztof Kaczmarczyk
Robert Lewandowski PAP/EPA / Quique Garcia / Robert Lewandowski
FC Barcelona odniosła drugie zwycięstwo w sezonie. W niedzielę na własnym stadionie rozbiła Real Valladolid 4:0. Wynik w 24. minucie otworzył Robert Lewandowski, któremu doskonale dograł Raphinha.

Przy tym trafieniu wszystko było jasna i klarowne. Dyskusje zaczęły się w 65. minucie. Wtedy Ousmane Dembele puścił prostopadłe podanie do "Lewego" (cała akcja w wideo poniżej).

Polak przyjął piłkę i chciał się zabawić. Piłkę do bramki rywali skierował efektowną piętką! Pomogło mu trochę szczęście. I o to szczęście właśnie toczyła się owa dyskusja.

Po zagraniu "Lewego" piłka dotknęła nóg obrońcy rywali Joaquina Fernandeza i zmieniła nieco trajektorię wpadając do bramki obok bezradnego bramkarza. Wielu dziennikarzy zastanawiało się, czy to trafienie nie będzie zweryfikowane na gola samobójczego.

Wszyscy z niecierpliwością czekali zatem na pomeczowy raport sędziego. Dokument ten finalnie uciął wszystkie rozmowy na ten temat. Baskijski arbiter Ricardo De Burgos Bengoetxea przyznał trzecią bramkę Barcelony właśnie Robertowi Lewandowskiemu (cały raport poniżej).

Tym samym kapitan reprezentacji Polski w tym sezonie ma już na swoim koncie cztery trafienia i wspólnie z Borja Iglesiasem z Realu Betis jest na czele klasyfikacji strzelców La Liga.

Lewandowski porównany do legendy. Wszystko za sprawą "kultowego gola"
Hiszpanie ocenili występ Lewandowskiego. Co za noty, co za... porównania!

Kibicuj Lewemu i FC Barcelonie na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)