Profesorski mecz Jakuba Kiwiora. Debiutancki gol Arkadiusza Milika

Juventus w środowy wieczór na własnym stadionie mierzył się ze Spezią Calcio. W obu zespołach zagrali od początku Polacy. Gospodarze wygrali 2:0, a swojego debiutanckiego gola strzelił Arkadiusz Milik.

Rafał Sierhej
Arkadiusz Milik Getty Images / Emilio Andreoli / Na zdjęciu: Arkadiusz Milik
Juventus do tego meczu podchodził po zremisowanym w bardzo szczęśliwych okolicznościach pojedynku z AS Roma na własnym stadionie. Podopieczni Massimiliano Allegrego byli bardzo podrażnieni.

Drużyna gospodarzy pokazał to nie tylko w nastawieniu, ale także efekty zobaczyliśmy na murawie stadionu w Turynie. Szczególnie mocno zły musiał być Dusan Vlahović, który w meczu z rzymianami strzelił jedynego gola dla Juve.

Podobnie, jak w weekend, tak i w środku tygodnia to właśnie Serb okazał się być kluczowym piłkarzem dla zespołu z Turynu. Na dwudziestym metrze przed bramką Bartłomieja Drągowskiego faulował Arkadiusz Reca.

Do piłki ustawionej idealnie do uderzenia lewą nogą podszedł właśnie Vlahović. Napastnik "Starej Damy" pokazał, nad czym na pewno pracuje nad treningach. W drugim meczu z rzędu strzelił bowiem pięknego gola z rzutu wolnego. Drągowski był w tej sytuacji bez szans.

Na tym dobre sytuacje dla Juve w pierwszej połowie właściwie się kończą. Duża w tym zasługa Jakuba  Kiwiora, który pilnował napastnika gospodarzy, jak cienia i nie dawał mu nawet metra przestrzeni. Warto wspomnieć także o paskudnie wyglądającej kontuzji Wojciecha Szczęsnego, którego zniesiono na noszach.

W drugiej połowie Jakub Kiwior kontynuował swoje doskonałe wybory. Vlahović nie był w stanie zrobić absolutnie nic. W 85. minucie został zmieniony przez Arkadiusza Milika. Polak siedem minut później doskonale odnalazł się w polu karnym i zamknął wynik meczu strzelając gola na 2:0.

Juventus FC - Spezia Calcio 2:0 (1:0) 1:0 Dusan Vlahović 6' 2:0 Arkadiusz Milik 90+2'