Milik jak Lewandowski. Już trafił na okładki gazet

Arkadiusz Milik wrócił do Serie A, a w drugim swoim występie w barwach Juventusu zaliczył debiutanckiego gola. Dzięki temu szybko przebił się na okładki włoskich gazet.

Krzysztof Kaczmarczyk
Arkadiusz Milik Getty Images / Daniele Badolato - Juventus FC / Na zdjęciu: Arkadiusz Milik
Juventus w środowy wieczór wygrał swój drugi mecz w bieżącym sezonie Serie A, a swój wkład w ten sukces miał polski napastnik Arkadiusz Milik.

Pojedynek ze Spezią Calcio 28-latek rozpoczął na ławce, a na boisku pojawił się w 85. minucie. Wystarczyło, bo w doliczonym czasie gry dokładnie przyjął piłkę w polu karnym, odwrócił się z nią i strzelił nie do obrony.

"Juve" - po bramkach Dusana Vlahovicia i Milika - wygrało 2:0. Właśnie na ten mecz i na tych dwóch zawodników uwagę zwróciło "Tuttosport", umieszczając ich na "jedynce".

"Vlahovic - Milik: Juve boom, boom" - takie hasło pojawiło się na okładce. Na Milika postawiło również "Corriere dello Sport" (okładki zobaczysz poniżej).

Przypomnijmy, że napastnik reprezentacji Polski wrócił do włoskiej Serie A po półtorarocznej przerwie. W styczniu 2021 roku opuścił SSC Napoli, przenosząc się do Olympique Marsylia. Teraz na zasadzie wypożyczenia z francuskiego klubu przeniósł się do Juventusu.

"Cieszę się z mojego pierwszego gola w tej koszulce. Teraz pora na kolejne" - napisał po pierwszym trafieniu w barwach "Starej Damy" Milik.

Polak walczy o to, by przebić się do pierwszej "jedenastki" Juventusu. W dwóch swoich pierwszych występach wychodził z ławki. Wcześniej przeciwko drużynie AS Roma zagrał od 77. minuty.

Kolejne spotkanie "Juve" rozegra w sobotę, 3 września, kiedy to na wyjeździe zmierzy się z ACF Fiorentiną.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)
Czy Arkadiusz Milik zdobędzie dwucyfrową liczbę goli w tym sezonie w Serie A?