Mecz Barcelony przerwany. Dramat na trybunach

Mecz Cadiz CF - FC Barcelona został przerwany w 81. minucie. Wszystko przez dramat, który rozgrywał się na trybunach. Na szczęście piłkarze wrócili na boisko po dłuższej przerwie.

Robert Czykiel
Dramatyczne chwile na trybunach podczas meczu Cadiz z Barceloną Getty Images / Fran Santiago / Dramatyczne chwile na trybunach podczas meczu Cadiz z Barceloną

FC Barcelona w sobotnim meczu La Liga prowadziła 2:0 z Cadiz CF, a jedną z bramek strzelił Robert Lewandowski. Spotkanie powoli dobiegało końca. Nagle jednak zaczął się rozgrywać dramat.

W 81. minucie sędzia przerwał mecz. Wszystko przez to, że na trybunach kibic zasłabł i pilnie potrzebował pomocy lekarza. Z pomocą ruszył członek sztabu medycznego Cadizu.

Niestety, potem oglądaliśmy dramatyczne obrazki. W pewnym momencie bramkarz gospodarzy Jeremias Ledesma rzucił na trybuny defibrylator.

W tej chwili wiadomo, że fan miał zawał serca. Służby medyczne zaczęły go reanimować przy pomocy defibrylatora.

Na całym stadionie zapanowała przerażająca cisza. Piłkarze czekają na decyzję sędziego ws. kontynuacji spotkania. Niektórzy zaczęli się modlić.

Po kilkunastu minutach zapadła decyzja, że obie drużyny udadzą się do szatni. Nie wiadomo, kiedy i czy mecz zostanie wznowiony.

To, co działo się w Cadiz, relacjonował na swoim Twitterze Jakub Kręcidło, dziennikarz Canal Plus Sport.

AKTUALIZACJA

Na szczęście zaczynają docierać optymistyczne wieści. Wspomniany Kręcidło przekazał, że "sytuacja wydaje się być opanowana". Kibica wyniesiono na noszach ze stadionu. Jeden z lekarzy miał pokazać kciuk w górę, co może sugerować, że udało się uniknąć tragedii. To jednak informacje nieoficjalne.

Pojawiła się także nieoficjalna informacja, że jeszcze jeden kibic miał problemy zdrowotne. Dziennikarz Canal Plus Sport twierdzi, że był to operator kamery. Na szczęście udało się go uratować.

Cadiz poinformował na Twitterze, że mecz zostanie wznowiony o 21:05. Tak też się stało i zawodnicy dokończyli pozostałe dziewięć minut plus czas doliczony.

Kibicuj Lewemu i FC Barcelonie na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)