Ale ich rozklepali! Piękny gol na San Siro [WIDEO]

Na początku drugiej połowy zawodnicy Dinama Zagrzeb zaskoczyli AC Milan. Mislav Orsić i Bruno Petković we dwóch rozmontowali defensywę Rossonerich. Ten pierwszy zdobył bramkę kontaktową, po której jego zespół przegrywał już tylko 1:2.

Mateusz Byczkowski
Gol Dinama Zagrzeb na 1:2 w meczu z AC Milan Twitter / Gol Dinama Zagrzeb na 1:2 w meczu z AC Milan
Dinamo Zagrzeb chciało pójść za ciosem po niespodziewanym zwycięstwie nad Chelsea, które od wyjazdowej porażki (0:1) właśnie z zespołem ze stolicy Chorwacji rozpoczęło sezon 2022/2023 Ligi Mistrzów (więcej przeczytasz TUTAJ).

Drużyna Ante Cacicia liczyła na kolejną wygraną, ale zadanie tak jak w ubiegłym tygodniu należało do bardzo trudnych. Dlaczego? Jej rywalem był AC Milan - mistrz Włoch i jeden z głównych kandydatów do awansu z grupy E.

Rossoneri mieli imponującą końcówkę pierwszej połowy i początek drugiej części meczu. Bramki zdobyli Olivier Giroud oraz Alexis Saelemaekers. Odpowiedź Dinama Zagrzeb na trafienie Saelemaekersa przyszła jednak szybko.

Po kilku minutach chorwacki zespół rozmontował defensywę przeciwnika. Mislav Orsić przyjął piłkę na lewej stronie i zagrał w kierunku Bruno Petkovicia, który znajdował się w polu karnym. Ten w pięknym stylu mu ją odegrał, a Orsić strzałem po długim rogu pokonał Mike'a Maignana.

Bramka kontaktowa dała nadzieję ekipie z Zagrzebia. Jednak to AC Milan wygrał środowe spotkanie drugiej kolejki tej edycji Ligi Mistrzów (3:1). Decydującego gola w 77. minucie strzelił Tommaso Pobega.