Relacje na żywo
  • wszystkie
  • MŚ 2022
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Koniec afery? Chcą się wycofać z meczu z Rosją

Bośnia i Hercegowina jednak nie rozegra spotkania towarzyskiego z Rosją? - Przyznaję, że się myliłem. Poproszę o anulowanie meczu - powiedział Fuad Cholpa, jeden z działaczy. Bośniacy robią wszystko, by wyjść z twarzą z całej sytuacji.

Dawid Franek
Dawid Franek
piłkarze reprezentacji Rosji Getty Images / Na zdjęciu: piłkarze reprezentacji Rosji
Przypomnijmy, że Bośniacki Związek Piłki Nożnej poinformował kilka dni temu, że reprezentacja Bośni i Hercegowiny rozegra mecz towarzyski z Rosją. Tymczasem Sborna jest wykluczona z oficjalnych rozgrywek międzynarodowych w związku z napaścią zbrojną na Ukrainę. Ponadto wiele państw odmówiło gry przeciwko Rosji w spotkaniach towarzyskich.

Nie dziwi więc, że decyzja Bośniaków wzburzyła piłkarski świat. Nawet sami reprezentanci tego kraju - Edin Dżeko i Miralem Pjanić zapowiedzieli, że nie wezmą udziału w zapowiadanym spotkaniu.

Jeszcze jakiś czas temu portal sports.ru informował, że większość bośniackich urzędników głosowało za tym, aby zagrać z Rosją. Teraz z kolei na jaw wypływają nowe wieści. Bośniacy najwyraźniej zrozumieli, że są pod presją i zdecydowali się na zmianę poglądów. Zmiękł przede wszystkim Fuad Cholpa.

ZOBACZ WIDEO: Kulisy powołań Michniewicza

- Przyznaję, że się myliłem. Poproszę o anulowanie meczu z Rosją - powiedział Cholpa, cytowany przez dynamo.kiev.ua.

W ostrych słowach na temat ewentualnego pojedynku z Rosją wypowiedział się inny działacz Azmir Husic.

- Mecz z Rosją jest teraz tym, czego najmniej potrzebujemy. Broniłem Bośni i Hercegowiny swoim ciałem, a teraz jestem gotów bronić jej językiem. Jako pierwszy powiedziałem, że zrobię co w mojej mocy, aby ten mecz z Rosją nie doszedł do skutku. W sytuacji, gdy cała Europa jest przeciwko Rosji, zdecydowanie nie potrzebujemy takiego meczu. A kiedy to mówię, bronię interesów mojego kraju - powiedział Azmir Husic, złonek Komitetu Wykonawczego Związku Piłki Nożnej Bośni i Hercegowiny, cytowany przez portal Sport Avaz.

- Nie wiem, czy UEFA może nas zdyskwalifikować na mecz towarzyski z Rosją. Niech Serbia i Chorwacja zagrają najpierw z Rosjanami - bliżej im do Moskwy. Wtedy być może będziemy mogli się z nimi bawić - dodał.

Teraz pozostaje czekać na dalszy rozwój wydarzeń, ale wydaje się, że mecz Rosja - Bośnia i Hercegowina nie dojdzie do skutku.

Czytaj także:
Pierwszy mecz w nowym domu. Remis w meczu Szachtara

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×