Lewandowski pobił rekord, który miał 71 lat

Robert Lewandowski dopiero się rozkręca, a już ma imponujące statystyki w lidze hiszpańskiej. Nowy napastnik FC Barcelony pobił rekord sprzed 71 lat.

Rafał Szymański
Robert Lewandowski PAP/EPA / Quique Garcia / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
W sobotnim spotkaniu z Elche CF największą gwiazdą był Robert Lewandowski. Doświadczony snajper po raz pierwszy trafił do siatki w 34. minucie po asyście Alexa Balde. Przed zmianą stron jeszcze Memphis Depay podwoił prowadzenie drużyny z Camp Nou.

Reprezentant Polski znowu zaznaczył swoją obecność na murawie w 48. minucie, ustalając końcowy rezultat na 3:0 dla Katalończyków. To był kolejny fantastyczny występ 34-latka w stolicy Katalonii.

Lewandowski kosztował około 50 milionów euro i szybko zaczął spłacać swój transfer. W Primera Division rozegrał dopiero sześć spotkań, a już osiem razy wpisał się na listę strzelców.

Pod tym względem przebił legendarnego Laszlo Kubalę. Jak wyliczył kataloński "Sport", w 1951 roku Węgier zdobył siedem bramek w swoich sześciu pierwszych meczach ligowych w koszulce FC Barcelony i do tej pory był rekordzistą. Należy podkreślić, że Kubala strzelił pięć goli w wygranym 6:1 starciu z Celtą Vigo.

"Start Roberta Lewandowskiego w FC Barcelonie odbiera nam mowę" - czytamy. Kadrowicz jest w wybornej formie przed nachodzącym zgrupowaniem drużyny narodowej.