Skandal! Tak zachowywali się kibice Atletico przed derbami Madrytu

Derby Madrytu zawsze elektryzują fanów piłki nożnej. Część kibiców, a konkretnie tych Atletico, postanowiło zakłócić to święto. Przed niedzielnym spotkaniem "kibice" tego klubu intonowali rasistowskie przyśpiewki w kierunku Viniciusa Juniora.

Mateusz Byczkowski
Kibice Atletico pod Wanda Metropolitano Twitter / Kibice Atletico pod Wanda Metropolitano
Obie ekipy w poprzednim sezonie podzieliły się zwycięstwami. Atletico Madryt wygrało na początku maja na własnym terenie 1:0, a Królewscy dokonali tego na Santiago Bernabeu (2:0) kilka miesięcy wcześniej.

Nikt nie ma wątpliwości, że derby stolicy Hiszpanii są jednymi z tych najbardziej prestiżowych. Kibice są ważnym elementem tego święta, jednak to w niedzielę zostało zakłócone przez fanów Los Rojiblancos, którzy zachowali się skandalicznie.

Ci przed samym spotkaniem intonowali rasistowskie przyśpiewki w kierunku jednego z zawodników Realu Madryt - Viniciusa Juniora. "Jesteś małpą, Vinicius jesteś małpą" - można było usłyszeć pod Wanda Metropolitano.

Kibice Atletico Madryt nie mieli jednak powodów do radości po pierwszej połowie. Zespół Carlo Ancelottiego wygrywał do przerwy 2:0. Bramki dla zwycięzców poprzedniej edycji Ligi Mistrzów zdobywali Rodrygo oraz Federico Valverde.

W przypadku zwycięstwa Real Madryt przegoni FC Barcelonę w tabeli i powróci na fotel lidera tabeli Primera Division.