Ale mu siadło! Polak trafił prawie z połowy boiska [WIDEO]

Były piłkarz Wisły Kraków Aleksander Buksa zdobył pierwszą bramkę w barwach belgijskiego Oud-Heverlee Leuven. Na razie w trzecioligowych rezerwach, ale styl, w jakim to zrobił, zasługuje na najwyższe uznanie. Zresztą zobaczcie sami!

Michał Fabian
bramka Aleksandra Buksy (Oud-Heverlee Leuven U-23) w meczu z RFC Liege YouTube / RFC Liege / Na zdjęciu: bramka Aleksandra Buksy (Oud-Heverlee Leuven U-23) w meczu z RFC Liege
22 sierpnia br. Aleksander Buksa został wypożyczony z Genoi do Oud-Heverlee Leuven. 19-letni napastnik na razie czeka na debiut w pierwszym zespole.

Już jednak jest o nim głośno w Belgii. Wszystko za sprawą fantastycznej bramki, jaką zdobył w meczu rezerw Oud-Heverlee Leuven z RFC Liege (trzeci szczebel w Belgii).

W 43. minucie były napastnik Wisły Kraków przejął piłkę tuż za linią środkową i natychmiast uderzył na bramkę gości. Decyzja była ze wszech miar trafna, Buksa przelobował bowiem golkipera drużyny z Liege Kevina Debaty'ego.

Jak się później okazało, były to miłe złego początki. Zespół Polaka prowadził do przerwy 1:0, ale po zmianie stron na boisku rządzili goście. RFC Liege wygrało aż 4:1.

W najbliższych dniach Aleksander Buksa może wystąpić w meczach kadry U-20 prowadzonej przez Miłosza Stępińskiego. 23 września Polacy zagrają z Niemcami (w Unterhaching), zaś 27 września z Portugalią (w Stalowej Woli).

Zobacz skrót meczu Oud-Heverlee Leuven U-23 - RFC Liege (bramka Buksy od 1:43)