Środa w Lidze Mistrzów: Sensacyjna porażka Milanu, remis na Allianz Arena

Za nami mecze 2. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. Na stadionie San Siro w Mediolanie doszło do sensacji, bo AC Milan przegrał z FC Zurich 0:1. W spotkaniu określanym mianem hitu kolejki Bayern Monachium bezbramkowo zremisował z Juventusem Turyn. Ponadto Real Madryt rozbił 3:0 Olympique Marsylię.

W tym artykule dowiesz się o:

Grupa A:

Bayern Monachium - Juventus Turyn 0:0

Po nienajlepszym spotkaniu pojedynek Bawarczyków ze Starą Damą zakończył się bezbramkowym remisem. Więcej z gry mieli piłkarze Bayernu Monachium i to oni byli zdecydowanie bliżej wyjścia na prowadzenie w tym spotkaniu, ale gospodarzom nie dopisywało szczęście.

W drugiej odsłonie Bianconeri grali już spokojniej w obronie, a czasem nawet starali się wyjść z kontratakiem. Ostatecznie po meczu toczącym się w wolnym tempie kibice nie zobaczyli bramek.

W tym momencie podopieczni Louisa Van Gaala mają na swoim koncie cztery oczka, natomiast gracze Ciro Ferrary dwa.

Girondins Bordeaux - Maccabi Hajfa 1:0 (0:0)

1:0 - Ciani 83'

Bardzo szczęśliwe zwycięstwo odnieśli Mistrzowie Francji. Prowadzeni przez Lorenta Blanka zawodnicy Girondins Bordeaux bardzo długo, bo aż do 83. minuty bezbramkowo remisowali z Maccabi Hajfa, ale ostatecznie Ciani rozstrzygnął losy pojedynku na korzyść gospodarzy.

Warto odnotować, że nawet na ławce rezerwowych nie znalazł się Grzegorz Krychowiak.

Dzięki temu zwycięstwu ekipa z Ligue 1 ze czterema punktami na koncie zajmuje drugie miejsce w stawce. Mistrzowie Izraela jak na razie odnotowali dwie porażki.

Grupa B:

CSKA Moskwa - Besiktas Stambuł 2:1 (1:0)

1:0 - Dzageow 7'

2:0 - Krasić 61'

2:1 - Koybasi 90'

W pierwszym środowym meczu fazy grupowej Ligi Mistrzów CSKA Moskwa zgodnie z planem pokonało Besiktas Stambuł. Wicemistrzowie Rosji od początku przeważali i ostatecznie zasłużenie zwyciężyli 2:1.

Gospodarze bardzo szybko, bo już w 7. minucie objęli prowadzenie, kiedy to na listę strzelców wpisał się Dzagoew. Chociaż okazji do zdobycia bramek nie brakowało, to w pierwszej odsłonie więcej ich nie padło.

Kolejny gol padł nieco ponad kwadrans po zmianie stron, a wówczas na 2:0 podwyższył Krasić. Goście starali się zdobyć kontaktową bramkę, ale ta sztuka udała im się dopiero w samej końcówce. Po trafieniu Koybasiego Besiktasowi na więcej już zabrakło czasu.

Obecnie Rosjanie mają trzy oczka, a drużyna z Turcji jest bez punktu.

Manchester United - VfL Wolfsburg 2:1 (0:0)

0:1 - Dzeko 56'

1:1 - Giggs 58'

2:1 - Carrick 78'

Po dobrym meczu Manchester United z problemami, ale ostatecznie wygrał z VfL Wolfsburgiem 2:1. Czerwone Diabły długo męczyli się z Mistrzem Niemiec, mało tego. W 56. minucie kiedy na listę strzelców wpisał się Edin Dzeko zanosiło się na sensację, ale niespełna 120 sekund później do wyrównania zdołał doprowadzić Ryan Giggs. Ostatecznie losy rywalizacji na korzyść Anglików rozstrzygnął Carrick. Między słupkami MU stanął Tomasz Kuszczak.

Finalista poprzedniej edycji Champions League z kompletem punktów przewodzi stawce. Wolfsburg jak na razie zgromadził trzy oczka.

0:1 - Tihinen 10'

Do sensacji doszło na San Siro. AC Milan rozgrywa fatalny sezon i posada Brazylijczyka Leonardo wydaje się być coraz bardziej zagrożona. Popularni Rossoneri stracili bramkę już w 10. minucie, kiedy to trafił Tihinen i nie potrafili na nią odpowiedzieć. Ostatecznie Włosi musieli przełknąć gorycz porażki.

W tym momencie sytuacja czerwono-czarnych jest bardzo trudna, bo chociaż mają na swoim koncie trzy punkty, czyli tyle samo ile Szwajcarzy, to w dwóch najbliższych pojedynkach przyjdzie im grać z Realem Madryt.

Real Madryt - Olympique Marsylia 3:0 (0:0)

1:0 - C. Ronaldo 58'

2:0 - Kaka (k.) 61'

3:0 - C. Ronaldo 64'

Znów znakomitą partię rozegrali Królewscy. Chociaż w pierwszej odsłonie kibice nie doczekali się bramek, to wynagrodziło im to 360 sekund w drugiej odsłonie. Najpierw w 58. minucie Real na prowadzenie wyprowadził Cristiano Ronaldo, a niespełna 120 sekund później Diawara za faul we własnym polu karnym zobaczył czerwoną kartkę. Sędzia wskazał na jedenasty metr, a na 2:0 podwyższył Ricardo Kaka.

Jak się później okazało, trafienie z 64. Cristiano Ronaldo było ostatnim w tej rywalizacji, chociaż mogły paść jeszcze kolejne bramki.

Jerzy Dudek cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych.

Galaktyczni z kompletem punktów przewodzą stawce. Francuzi jak na razie są bez oczka.

Czerwona kartka: Diawara 60' (Olympique).

Tabela

1Real Madryt268:2
2FC Zurich233:5
3AC Milan232:2
4Olympique Marsylia201:5

Grupa D:

Apoel Nikozja - Chelsea Londyn 0:1 (0:1)

0:1 - Anelka 18'

Bez Polaków w wyjściowym składzie wystąpiła ekipa Apoelu Nikozja. Mistrzowie Cypru nie zdołali sprawić niespodzianki i ulegli londyńskiej Chelsea 0:1. Jedynego gola w tej konfrontacji już w 18. minucie zdobył Nikolas Anelka.

W 58. na placu gry pojawił się Kamil Kosowski. Marcina Żewłakowa i Adriana Sikory zabrakło nawet na ławce rezerwowych.

Póki co The Blues mają komplet punktów, a Apoel zgromadził oczko.

FC Porto - Atletico Madryt 2:0 (0:0)

1:0 - Falcao 75'

2:0 - Rolando 82'

Trwa fatalna passa Atletico Madryt. Ekipa z Hiszpanii od dłuższego czasu nie potrafi odnieść zwycięstwa. Tym razem wspomniany zespół uległ FC Porto, chociaż długo zanosiło się na bezbramkowy remis.

Pierwsza bramka padła dopiero na kwadrans przed końcem rywalizacji, kiedy to na listę strzelców się wpisał Falcao.

Popularne Smoki po dwóch kolejkach mają na swoim koncie trzy punkty. Atletico ma oczko.