Relacje na żywo
 • wszystkie
 • MŚ 2022
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Unikatowa akcja Warty Poznań. Klub posadził tysiące drzew

Takiej akcji w polskim futbolu jeszcze nie było. Piłkarze i trenerzy Warty Poznań zasadzili ponad 3,7 tys. drzew, a wszystko jest związane z wynikiem sportowym drużyny.

Szymon Mierzyński
Szymon Mierzyński
Materiały prasowe / Klaudia Berda / Warta Poznań
W ubiegłym sezonie klub z Drogi Dębińskiej ogłosił akcję "Ale zasadził!", w ramach której za każdego zdobytego gola miał zasadzić 110 drzew (liczba wynikła z jubileuszu 110-lecia jego istnienia). Zieloni strzelili w sumie 35 bramek, co dało aż 3710 drzew.

Warta, wspólnie z Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Poznaniu, zorganizowała piknik w Nadleśnictwie Łopuchówko, bowiem właśnie na tamtejszej polanie stworzony zostanie nowy las.

Sezon 2021/2022 zakończył się kilka miesięcy temu, lecz finał akcji przeprowadzono dopiero teraz. Nieprzypadkowo, gdyż sadzenie drzew o tej porze roku jest bardziej efektywne. Gleba jest zazwyczaj bardziej wilgotna niż w drugiej połowie maja. To zmniejsza ryzyko, że sadzonki się nie przyjmą.

ZOBACZ WIDEO: Oceny po meczu Walia - Polska. "Zadanie zostało wykonane"

- Wspólnie z Wartą Poznań zalesiliśmy grunt porolny w Nadleśnictwie Łopuchówko, czyli stworzymy las w takim miejscu, w którym go jeszcze nie było. Do posadzenia było 3410 dębów szypułkowych, symboli długowieczności, oraz równie cennych 300 drzew biocenotycznych, m. in. dzikich grusz, jarzębów pospolitych, lip drobnolistnych, czy czereśni ptasich, które dodatkowo wzbogacą leśną przestrzeń, a ich owoce będą cenną stołówką dla ptaków i pozostałej zwierzyny - powiedział dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Poznaniu, dr inż. Andrzej Konieczny.

- Zależy nam, aby Warta Poznań była klubem, który łączy wartości sportowe i ekologiczne. Podkreślamy konieczność dbania o środowisko naturalne oraz właściwą edukację w tym zakresie. Taka inicjatywa jak "Ale zasadził!" pozwala realizować najważniejsze dla nas cele z tego punktu widzenia - zaznaczyła Karolina Kowalczyk, koordynatorka projektów marketingowych w Warcie.

W obecnych rozgrywkach akcja jest kontynuowana. Drużyna Dawida Szulczka dotąd zdobyła w PKO Ekstraklasie, a także Fortuna Pucharze Polski 10 bramek, co oznacza posadzenie 1100 następnych drzew.

Czytaj także:
Niechlubny rekord Lewandowskiego. Są powody do obaw
"To odpowiedni przeciwnik". Kulesza zdradził, z kim Polska zagra tuż przed mundialem

Cenisz pozaboiskowe inicjatywy Warty Poznań?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×