Tak zachował się Ukrainiec. Dziennikarze nie mogli uwierzyć

Działo się na konferencji prasowej po meczu Ukraina - Szkocja w Lidze Narodów. W roli głównej wystąpił selekcjoner Ołeksandr Petrakow. Niestety jego zachowanie było dalekie od przyzwoitego.

Krzysztof Kaczmarczyk
Krzysztof Kaczmarczyk
Ołeksandr Petrakow Twitter / Na zdjęciu: Ołeksandr Petrakow
Stawką spotkania, które odbyło się w Krakowie, był awans do dywizji A Ligi Narodów. Zakończyło się ono bezbramkowym remisem, a taki rezultat sprawił, że cieszyć mogli się piłkarze reprezentacji Szkocji.

Na pomeczowej konferencji prasowej ciśnienia nie wytrzymał selekcjoner  Ukrainy Ołeksandr Petrakow.

Co wyprowadziło go z równowagi? Spokojne pytanie dziennikarki Iryny Kozupy z portalu tribuna.com o jego przyszłość. Dokładnie czy coś wiadomo już o przedłużeniu kontraktu.

ZOBACZ WIDEO: Kto zawiódł w kadrze? Jemu mówimy "nie"

Takiej reakcji nie spodziewał się zupełnie nikt. Najpierw rzucił, że nie będzie tego komentował, po czym zwrócił się do oficera prasowego reprezentacji Ukrainy z hasłem: "znowu chcą, żebym odszedł". To jednak nie koniec, bo Petrakow wszystko "ozdobił" splunięciem na ziemię!

65-letni szkoleniowiec następnie na chwilę zamilkł, a potem zdecydował się opowiedzieć o meczu. Jak? - Zagraliśmy na 0:0. To wszystko - wypalił.

Swoją wypowiedź finalnie jednak postanowił rozwinąć. Przypomniał, że do sukcesu ze Szkocją zabrakło tego samego co podczas meczu z Walią, którego stawką był awans na mistrzostw świata w Katarze.

- Brakowało tego samego, co w Walii - realizacji. Na tym poziomie, gdy są szanse, musisz strzelić. Mieliśmy je w pierwszej połowie - oznajmił i wymienił dokładnie trzy okazje, które jego podopieczni zmarnowali.

Zobacz także:
Kulesza oglądał mecz Ukraińców z wyjątkową osobą
To niestety prawda. Decyzja zapadła, UEFA stanęła po stronie Rosji

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×