Afera alkoholowa w reprezentacji Polski!

Zdjęcie okładkowe artykułu: YouTube / Fot. YouTube Łączy Nas Piłka / Na zdjęciu: reprezentacja Polski do lat 17 (zdjęcie poglądowe)
YouTube / Fot. YouTube Łączy Nas Piłka / Na zdjęciu: reprezentacja Polski do lat 17 (zdjęcie poglądowe)
zdjęcie autora artykułu

Reprezentacja Polski do lat 17 pojawiła się na ustach kibiców po zwycięstwie nad Anglikami 5:0. Tym razem znów jest głośno na temat podopiecznych Marcina Włodarskiego. Według portalu meczyki.pl u dwóch z nich w pokoju znaleziono butelki alkoholu.

Puchar Syrenki to międzynarodowy turniej juniorski, który jest organizowany w naszym kraju od 36 lat. W tym roku reprezentacja Polski do lat 17 zajęła w nim trzecie miejsce, a imprezę rozpoczęła od zwycięstwa z Uzbekistanem (5:2).

Mecz z Portugalią nie był tak udany, ponieważ Biało-Czerwoni przegrali go 0:2. Podopieczni Marcina Włodarskiego w ostatnim spotkaniu jednak się zrehabilitowali, bowiem w Grodzisku Mazowieckim rozbili Anglików aż 5:0.

Reprezentacji Polski za trzecie miejsce w Pucharze Syrenki pogratulował sam prezes PZPN, Cezary Kulesza. Na pochwałę nie zasługuje jednak zachowanie dwóch kadrowiczów - bramkarza Michała Matysa z Akademii Zagłębia Lubin i stopera Mikołaja Tudruja z Akademii Lecha Poznań.

Portal meczyki.pl poinformował, że właśnie u tych zawodników znaleziono butelki po alkoholu. Głos w tej bulwersującej sprawie zabrał rzecznik polskiego związku, Jakub Kwiatkowski. Młodzi piłkarze ponieśli już konsekwencje.

"Obaj wspomnieni niżej zawodnicy [Michał Matys i Mikołaj Tudruj - przyp. red.] zostali dyscyplinarnie usunięci ze zgrupowania. O zaistniałej sytuacji zostały poinformowane kluby obu zawodników" - napisał Kwiatkowski w mailu portalowi meczyki.pl.

"Przegląd Sportowy Onet" podaje za to, że selekcjoner Marcin Włodarski nakrył kadrowiczów na spożywaniu alkoholu w ciągu dnia. Sprawę skomentował także Maciej Henszel, którego zawodnikiem tamtejszej akademii jest Mikołaj Tudruj.

- Nie zostały na razie podjęte żadne decyzje, bo sprawa jest bardzo świeża. Cały czas szefostwo akademii bada całą sytuację. Z tego, co wiem, to wcześniej żadnych uwag dotyczących tego zawodnika nie było. Stąd też właśnie pojawiło się duże zdziwienie po informacji z kadry - powiedział w rozmowie z "Przeglądem Sportowym Onet".

Zobacz też: Hiszpanie ocenili Lewandowskiego. Taką notę dostał za mecze w reprezentacji Brazylijczyk w reprezentacji Polski? "Chce grać u boku Roberta Lewandowskiego"

ZOBACZ WIDEO: Kto jest wygranym zgrupowania? "On w końcu czuł się mocny"

Źródło artykułu:
Komentarze (11)
avatar
supermariooo
29.09.2022
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
3 sekundy do setki. raz , dwa i trzy , i po setce  
avatar
januszklimek
29.09.2022
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
"nakrył kadrowiczów na spożywaniu alkoholu w ciągu dnia " - jakby chlali w nocy to pewnie nic by się nie stało ....  
avatar
Jolo Jolero
28.09.2022
Zgłoś do moderacji
0
1
Odpowiedz
O boszzzzeeeeee stało się coś ja w ich wieku też piłem, to są tylko ludzie człowiek nie wielbłąd wypić musi amen.  
avatar
Jarosław Syn Boży
28.09.2022
Zgłoś do moderacji
0
1
Odpowiedz
To jest Polska tutaj się pije Tu wypada być pijanym ,D  
avatar
Adela Rozen
28.09.2022
Zgłoś do moderacji
1
2
Odpowiedz
Ciekawe czy w drużynie magistra też mają rewizje w pokojach ? :-)