Ostro. Organizatorzy odpowiedzieli na "żałobne" koszulki Duńczyków

Jeden z kompletów strojów Duńczyków na MŚ ma być czarny w ramach protestu po śmierci pracowników przy budowie stadionów w Katarze. Mocno na taki strój zareagowali organizatorzy mundialu.

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
reprezentanci Danii PAP/EPA / Claus Bech / Na zdjęciu: reprezentanci Danii
W 2021 roku dziennikarze "The Guardian" opublikowali szokujący raport. Wynika z niego, że od momentu przyznania Katarowi MŚ w 2010 roku, zginęło ponad 6 tys. pracowników z Azji Południowej, zatrudnionych przy budowie infrastruktury na mundial.

Ustalenia angielskich dziennikarzy odbiły się szerokim echem na całym świecie. Na takie informacje zareagowała m. in. firma Hummel, która przygotowuje na mundial stroje dla reprezentacja Danii. Jako trzeci komplet dla Duńczyków przygotowano czarne koszulki na znak protestu przeciwko temu, co działo się podczas budowy stadionów na mistrzostwa świata.

"Kolor żałoby. Idealny na trzeci komplet na tegoroczne mistrzostwa świata. Chociaż na całego wspieramy reprezentację Danii, to nie należy mylić tego z poparciem dla turnieju, który kosztował życie tysięcy ludzi. Nie chcemy być widoczni. Pragniemy wygłosić oświadczenie na temat stanu praw człowieka w Katarze i traktowania migrantów, którzy pracowali jako budowniczy stadionów" - tak brzmiał komunikat na profilu duńskiej firmy odzieżowej (więcej TUTAJ).

ZOBACZ WIDEO: Dramat z Holandią, wygrana z Walią. Co wiemy przed MŚ? | Z PIERWSZEJ PIŁKI #19 [CAŁY ODCINEK]
Błyskawicznie na taki komplet strojów dla Duńczyków zareagowali organizatorzy MŚ w Katarze, którzy również wydali specjalne oświadczenie.

"Chcemy zakwestionować słowa firmy Hummel, która twierdzi, że przygotowania do turnieju kosztowały życie tysięcy ludzi. Odrzucamy też bagatelizowanie naszego prawdziwego zaangażowania w ochronę zdrowia i bezpieczeństwa 30 tys. pracowników, którzy budowali stadiony i inną infrastrukturę na MŚ" - czytamy w oświadczeniu, opublikowanym na sportbible.com.

Czytaj także: Piłkarze chcą tęczowych opasek na MŚ w Katarze. FIFA ma duży problem

Wszystkie mecze obejrzysz na TVP 1 w Pilocie WP (link sponsorowany)

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×