Manchester United zdominował Premier League. Wrzesień należał do United

Premier League opublikowała już oficjalne wyniki głosowania na najlepszych we wrześniu. Tym razem wszystkie nagrody zgarnął Manchester United.

Rafał Sierhej
Rafał Sierhej
Marcus Rashford Getty Images / Visionhau / Na zdjęciu: Marcus Rashford
Manchester United sezon 2022/2023 rozpoczął z dużym falstartem. Latem w kadrze zespołu z Old Trafford doszło do dużych zmian. Do klubu przyszły nowe gwiazdy, a odeszli ci, których chciano się pozbyć.

Dodatkowo w drużynie zmienił się także trener. Ralfa Rangnicka na tym stanowisku zastąpił Erik ten Hag. Holender pracę na Old Trafford rozpoczął jednak gorzej, niż ktokolwiek mógłby przypuszczać.

Sierpień był dla szkoleniowca i jego piłkarzy bardzo słaby. Pierwsze dwa mecze to były dwie porażki. Jedna z nich, ta z Brentford FC na wyjeździe bardzo dotkliwa. Wszystko zmienił pojedynek w trzeciej kolejce przeciwko Liverpool FC.

Od tego czasu Manchester United rozegrał cztery ligowe mecze, dwa odbyły się we wrześniu. Wszystkie "Czerwone Diabły" wygrały. Duży udział w tym miał także Marcus Rashford, który strzelił dwa gole i zanotował dwie asysty.

Trener i piłkarz zostali wyróżnieni za te wyniki zespołu oraz występy indywidualne. Erik ten Hag otrzymał nagrodę menadżera miesiąca. Z kolei skrzydłowy został uznany za najlepszego piłkarza września.

Zobacz też:
Kolejny popis Brazylii. Tunezja bez szans
Łukasz Teodorczyk znalazł klub? Polak może wrócić do Włoch

ZOBACZ WIDEO: Kto zawiódł w kadrze? Jemu mówimy "nie"
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×