• MŚ 2022

Olympique Marsylia wyprzedził PSG i został liderem Ligue 1

Olympique Marsylia z siódmym zwycięstwem w obecnym sezonie Ligue 1. Tym razem w meczu 9. kolejki podopieczni Igora Tudora ograli na wyjeździe Angers SCO 3:0 i zostali liderami rozgrywek przynajmniej do soboty, kiedy swoje spotkanie rozegra PSG.

Tomasz Rosiński
mecz z udziałem Olympique Marsylia PAP/EPA / Na zdjęciu: mecz z udziałem Olympique Marsylia
W tym sezonie francuskiej ekstraklasy Olympique, którego zawodnikiem jeszcze nie tak dawno był Arkadiusz Milik (został wypożyczony do Juventusu), poczyna sobie bardzo dobrze i przystępowało w roli faworyta do piątkowej potyczki z Angers.

Przyjezdni od początku mieli przewagę, ale wynik starcia otworzyli dopiero w 35. minucie za sprawą Jonathana Claussa, któremu piłkę zagrywał Luis Suarez.

Niedługo po zmianie stron Kolumbijczyk do asysty dorzucił bramkę, zaś tym razem dobrym zagraniem odwdzięczył mu się Clauss.

Trzeci, a zarazem decydujący cios gospodarzom w 59. minucie zadał Gerson. Po tej wygranej zespół OM z 23 punktami na koncie zajmuje 1. miejsce w tabeli rozgrywek.

Wicelider, Paris Saint-Germain, zmierzy się w sobotę o godzinie 21:00 z OGC Nice.

Ligue 1, 9. kolejka:

Angers SCO - Olympique Marsylia 0:3 (0:1) 0:1 - Jonathan Clauss 35' 0:2 - Luis Suarez 50' 0:3 - Gerson 59'