Jose Mourinho przypomniał o sobie Interowi. Nicola Zalewski nie zagrał

AS Roma straciła pierwszego gola w meczu z Interem Mediolan, ale potrafiła odwrócić wynik na 2:1. Nicola Zalewski pozostał na ławce rezerwowych po powrocie ze zgrupowania reprezentacji Polski.

radość piłkarzy AS Romy PAP/EPA / MATTEO BAZZI / Na zdjęciu: radość piłkarzy AS Romy
Inter nie pokazał wiele ciekawego także przed przerwą reprezentacyjną, przez co podważana jest pozycja Simone Inzaghiego w klubie. Wychwalany na początku współpracy trener nie poradził sobie w poprzednim sezonie w walce o mistrzostwo Włoch, a kolejne rozgrywki rozpoczął z aż czterema porażkami w ośmiu kolejkach.

Pozycja Jose Mourinho w AS Romie pozostaje mocna, a w sobotę Portugalczyk miał możliwość przygotowania Giallorossich do meczu przeciwko byłemu klubowi. Z Interem triumfował on w Serie A, a także w Lidze Mistrzów.

Po pierwszej połowie było 1:1. Inter wyszedł na prowadzenie dzięki strzałowi Federico Dimarco, który po podaniu Nicolo Barelli oddał teoretycznie delikatne uderzenie z kilkunastu metrów, ale zaskoczył nim Ruiego Patricio. Nerazzurri nie nacieszyli się prowadzeniem, ponieważ w 39. minucie do remisu 1:1 doprowadził Paulo Dybala po dograniu Leonardo Spinazzolli.

Na kolejnego gola trzeba było poczekać do 75. minuty i wbiegnięcia w pole karne gospodarzy defensora Chrisa Smallinga. Wykorzystał on dogranie Lorenzo Pellegriniego i oddał uderzenie na 2:1 dla Giallorossich. Po odwróceniu wyniku AS Roma potrafiła przypilnować prowadzenia w przeciwieństwie do Interu.

8. kolejka Serie A:

Inter Mediolan - AS Roma 1:2 (1:1)
1:0 - Federico Dimarco 30'
1:1 - Paulo Dybala 39'
1:2 - Chris Smalling 75'

Inter: Samir Handanović - Milan Skriniar, Francesco Acerbi, Alessandro Bastoni (81' Robin Gosens) - Denzel Dumfries (77' Matteo Darmian), Nicolo Barella, Kristjan Asllani (77' Henrich Mchitarjan), Hakan Calhanoglu (78' Joaquin Correa), Hakan Calhanoglu, Federico Dimarco (88' Valentin Carboni) - Edin Dzeko, Lautaro Martinez

Roma: Rui Patricio - Gianluca Mancini, Chris Smalling, Roger Ibanez - Zeki Celik, Bryan Cristante, Nemanja Matić, Leonardo Spinazzola - Nicolo Zaniolo (86' Andrea Belotti), Lorenzo Pellegrini (81' Mady Camara) - Paulo Dybala (58' Tammy Abraham)

Żółte kartki: Asslani, Correa, Gosens, Barella (Inter) ora Zaniolo, Mancini, Smalling (Roma)

Sędzia: Daniele Massa

***

Empoli FC - AC Milan 1:3 (0:1) 0:1 - Ante Rebić 79' 1:1 - Nedim Bejrami 90' 1:2 - Fode Ballo-Toure 90' 1:3 - Rafael Leao 90'