Pierwsza asysta Jakuba Kamińskiego w Bundeslidze [WIDEO]

Jakub Kamiński pierwszy raz w tym sezonie rozpoczął mecz na lewym skrzydle. Polak występ na swojej ulubionej pozycji okrasił pierwszą asystą.

Rafał Sierhej
Kamiński asysta WP SportoweFakty / Viaplay / Kamiński asysta
Jakub Kamiński tego lata przeniósł się finalnie do niemieckiej Bundesligi. Polak po półrocznym wypożyczeniu do Lecha Poznań udał się na stałe do VfL Wolfsburg, prowadzonego przez Niko Kovaca.

Jego początki w Niemczech nie są fatalne, ale nie wprawiają też w zachwyt. Polak nie zdołał, jak na razie, wywalczyć sobie miejsca w podstawowym składzie "Wilków". Udało mu się jednak uzbierać już niespełna 200 minut na murawie.

W meczu przeciwko VfB Stuttgart pierwszy raz szkoleniowiec zdecydował się wystawić Kamińskiego na jego ulubionej pozycji. Mowa o lewym skrzydle. To właśnie atakując z tej pozycji zachwycał w barwach Lecha Poznań.

Taka decyzja trenera błyskawicznie poskutkowała dobrym efektem. Polak w 23 minucie asystował bowiem przy golu na 1:1. Kamiński dobrze odnalazł się w polu karnym i ustawił koledze piłkę do strzału z okolic "szesnastki".