Liverpool urwał się ze stryczka. Nokaut Newcastle United

Najciekawszym spotkaniem 9. kolejki Premier League był zdecydowanie pojedynek pomiędzy Liverpoolem a Brighton. Udane popołudnie mieli także piłkarze Newcastle United.

Rafał Sierhej
Roberto Firmino i Luis Diaz PAP/EPA / PETER POWELL / Na zdjęciu: Roberto Firmino i Luis Diaz
Sobotę w Premier League rozpoczęły Derby Londynu. W nich Arsenal był zdecydowanie lepszy od Tottenhamu i umocnił swoją pozycję lidera. Drużyna Antonio Conte z kolei przegrała pierwszy mecz w tym sezonie ligowym.

Na godzinę 16:00 swój debiut trenerski zaplanowany miał Roberto de Zerbi. Włoch kilka dni temu przejął dowodzenie na ławce Brighton. Trzeba przyznać, że przygotował swój zespół bardzo dobrze. Już po 18 minutach goście prowadzili na Stadion Anfield 2:0. W drugiej połowie Liverpoolowi udało się wyjść na prowadzenie 3:2, ale ostatecznie mecz zakończył się podziałem punktów.

W zdecydowanie lepszych humorach będą po tej kolejce piłkarze Newcastle United. Zespół prowadzony przez Ediego Howe'a, nie dał absolutnie żadnych szans Fulham na wyjeździe.

Pierwszy mecz na ławce trenerskiej w Premier League Grahama Pottera był przez długi czas podobny do debiutu de Zerbiego, ale tylko w kontekście wyniku. Ostatecznie "The Blues" wygrali na wyjeździe z Crystal Palace. Remis obejrzeli z kolei kibice zgromadzeni na trybunach stadionu Bournemouth. Różnica jest taka, że tam nie było strzelonych goli.

Frank Lampard i jego Everton mierzyli się na wyjeździe z Southampton. Zespół z Liverpoolu wywiózł z terenu rywali trzy bardzo cenne punkty, pokonując ostatecznie gospodarzy 2:1.

Liverpool FC- Brighton and Hove Albion 3:3 (1:2)
0:1 Trossard 4'
0:2 Trossard 18'
1:2 Firmino 33'
2:2 Firmino 54'
3:2 Webster (sam.) 63'
3:3 Trossard 83'

AFC Bournemouth - Brentford FC 0:0 (0:0)