Stal Mielec wypunktowała beznadziejną Miedź Legnica

Jednostronne spotkanie w Legnicy. Beznadziejnie dysponowana Miedź przegrała ze Stalą Mielec 0:2, a losy wyniku rozstrzygnęły się już w pierwszej połowie.

Szymon Mierzyński
Piłkarze Stali Mielec PAP / Maciej Kulczyński / Na zdjęciu: Piłkarze Stali Mielec.
Beniaminek zaliczył fatalny start, jednak ten mecz miał być dla niego szansą na przełom. Na Dolny Śląsk przyjechała bowiem ekipa, która sezon rozpoczęła akurat dobrze, tyle że w pięciu ostatnich kolejkach wygrała tylko raz.

Miedź nie wykorzystała szansy na przełamanie, bo wypadła słabo w każdej formacji. Gospodarze musieli sobie radzić bez Angelo Henriqueza i Luciano Narsingha, przez co kulała ofensywa, natomiast w tyłach popełniali momentami koszmarne błędy.

Właśnie jedna z takich pomyłek dała Stali prowadzenie w 20. minucie. Koldo Obieta nieodpowiedzialnie stracił piłkę na własnej połowie, w efekcie Adam Ratajczyk podał na czystą pozycję do Saida Hamulicia, a nowy gwiazdor mielczan pewnie pokonał Pawła Lenarcika.

Legniczanie nie potrafili odpowiedzieć. Prezentowali futbol bez wyrazu, niezwykle rzadko stwarzali zagrożenie pod bramką Bartosza Mrozka i zespół Adama Majewskiego w pełni kontrolował wydarzenia na boisku.

W końcówce pierwszej połowy Stal była już w komfortowym położeniu po tym jak zadała drugi cios po zabójczej kontrze. Tym razem asystował Arkadiusz Kasperkiewicz, zaś Ratajczyk był egzekutorem, oddając doskonały strzał w okienko z ostrego kąta. Lenarcik tylko odprowadził piłkę wzrokiem.

O drugiej części można powiedzieć tylko tyle, że się odbyła. Trener miejscowych Wojciech Łobodziński dokonał czterech zmian w składzie, lecz to w najmniejszym stopniu nie poprawiło gry jego drużyny. Mielczanie nawet przez moment nie musieli się obawiać utraty korzystnego wyniku i łatwo dowieźli prowadzenie do ostatniego gwizdka, dzięki czemu znacząco poprawili swoją sytuację w tabeli.

Miedź natomiast doznała siódmej porażki w sezonie i w obecnej formie nie ma żadnych szans na utrzymanie w PKO Ekstraklasie.

Miedź Legnica - Stal Mielec 0:2 (0:2)
0:1 - Said Hamulić 20'
0:2 - Adam Ratajczyk 45'

Miedź Legnica: Paweł Lenarcik - Carlos Julio Martinez, Nemanja Mijusković, Levent Gulen, Hubert Matynia (46' Jurich Carolina), Santiago Naveda, Maciej Śliwa (65' Dawid Drachal), Maxime Dominguez, Chuca (65' Michael Kostka), Olaf Kobacki (79' Mehdi Lehaire), Koldo Obieta.

Stal Mielec: Bartosz Mrozek - Kamil Kruk, Mateusz Matras, Marcin Flis, Fabian Hiszpański, Arkadiusz Kasperkiewicz (87' Paweł Żyra), Piotr Wlazło, Krystian Getinger, Adam Ratajczyk (74' Fryderyk Gerbowski), Said Hamulić (74' Mikołaj Lebedyński), Maciej Domański (63' Mateusz Mak).

Żółte kartki: Maxime Dominguez, Olaf Kobacki, Carlos Julio Martinez (Miedź Legnica) oraz Kamil Kruk, Fryderyk Gerbowski (Stal Mielec).

Sędzia: Łukasz Kuźma (Białystok).

Widzów: 3797.