Zasłużył na to. Krychowiak z pierwszym wyróżnieniem

Grzegorz Krychowiak pokazał klasę w minionej kolejce saudyjskiej ekstraklasy. Pomocnik Al Shabab został wysoko oceniony po wygranej z Al Feiha (2:1).

Rafał Szymański
Grzegorz Krychowiak WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Grzegorz Krychowiak
Pierwsza połowa niedzielnego meczu nie ułożyła się po myśli drużyny Grzegorza Krychowiaka. Zespół Al Feiha miał jednobramkową przewagę od 36. minuty, gdy na listę strzelców wpisał się Anthony Nwakaeme.

Al Shabab przejęło inicjatywę w drugiej części gry. Goście bardzo dużo zawdzięczają Krychowiakowi, który w 55. minucie fantastycznie przymierzył z dystansu i bramkarz rywali nawet nie ruszył się z miejsca. Reprezentant Polski powtórzył to 16 minut później. Z około 20 metrów doświadczony gracz trafił w okienko.

To był popisowy występ w wykonaniu kadrowicza. Serwis statystyczny sofascore.com przyznał Krychowiakowi notę "8,6" w skali od "1" do "10". Oprócz tego Polak został wybrany piłkarzem tygodnia saudyjskiej ekstraklasie. Wyprzedził między innymi Lucasa Souzę z Al Khaleej ("8,4").

32-latek błysnął formą przed nachodzącymi mistrzostwami świata. Co prawda wypożyczony z FK Krasnodar piłkarz był krytykowany po ostatnich meczach Ligi Narodów UEFA, ale raczej nie musi martwić się o miejsce w kadrze na mundial.

Po pięciu seriach gier Al Shabab ma komplet punktów. Ekipa Krychowiaka przewodzi ligowej stawce.