Pierwszy taki gol Krzysztofa Piątka. Popisał się prędkością

Polskie trafienie do bramki w Serie A. Krzysztof Piątek po raz pierwszy cieszył się z gola przed kibicami na Stadio Arechi. Pomógł nim Salernitanie w wygraniu 2:1 z Hellasem Werona.

radość Krzysztofa Piątka po zdobyciu bramki PAP/EPA / MASSIMO PICA / Na zdjęciu: radość Krzysztofa Piątka po zdobyciu bramki
Reprezentant Polski strzelił drugiego gola dla zespołu z Kampanii, a pierwszego na stadionie w Salerno. Odwdzięczył się za zaufanie trenerowi Davide Nicoli, którzy od momentu sprowadzenia napastnika z Herthy BSC, odważnie stawiał na niego.

Krzysztof Piątek zakończył strzałem do bramki żwawy, szybki atak Salernitany. Napastnik dostał podanie od Federico Bonazzolego, wykazał się szybkością przy wbiegnięciu w uliczkę pozostawioną przez dwóch obrońców Hellasu Werona i strzelił do siatki po dłoniach osłaniającego krótki słupek bramkarza.

Po odpaleniu "rewolwerów" Salernitana była o krok bliżej odniesienia ważnego, dopiero drugiego zwycięstwa w sezonie. W rywalizacji z Hellasem Werona musiała mieć się na baczności. Choć przeciwnik jest w strefie spadkowej, to w poprzednim, przegranym 1:2 meczu z Udinese Calcio zaprezentował się pozytywnie.

W 56. minucie goście doprowadzili do remisu 1:1 w Salerno uderzeniem Fabio Depaoliego po dośrodkowaniu. Na rozstrzygnięcie trzeba było poczekać do doliczonego czasu - w nim Boulaye Dia zapewnił wygraną 2:1 gospodarzom. Ten piłkarz był zmiennikiem Piątka w 59. minucie.

31 goli, zdobytych w Serie A, daje Krzysztofowi Piątkowi trzecie miejsce w rankingu polskich strzelców. Na pierwszym miejscu jest Arkadiusz Milik, na drugim Piotr Zieliński, a Piątek w niedzielę dogonił Zbigniewa Bońka.

Na innych stadionach również minimum po dwa gole. Atalanta BC prowadziła 2:0 z rewelacyjnym Udinese Calcio, ale drużyna z regionu Friulli specjalizuje się w pościgach. Tym razem Zebrette doprowadzili do remisu 2:2. Coraz lepiej wiedzie się Monzy, która u siebie zwyciężyła 2:0 ze Spezią Calcio. W końcówce Torino FC doprowadziło do remisu 1:1 z Empoli.

Karol Linetty grał od początku meczu przez 67 minut w Torino, a Sebastian Walukiewicz był zmiennikiem w Empoli w 78. minucie. W Spezii pełne spotkanie rozegrali Bartłomiej Drągowski i Jakub Kiwior, a Arkadiusz Reca był poza kadrą. Paweł Dawidowicz oraz Mateusz Praszelik nie pokazali się w Hellasie.