Kolejny gol Polaka w Eredivisie. Jego drużyna jest jednak coraz bliżej dna

Bartosz Białek znów ukąsił w lidze holenderskiej. Młodzieżowy reprezentant Polski jest coraz ważniejszą postacią Vitesse. Kolejne bramki na pewno dadzą do myślenia selekcjonerowi Czesławowi Michniewiczowi.

Szymon Adamski
Bartosz Białek (po lewej) Getty Images / Na zdjęciu: Bartosz Białek (po lewej)
Po dziewięciu kolejkach Eredivisie sytuacja Vitesse Arnhem jest niemal dramatyczna. Drużyna Bartosza Białka w dziewięciu meczach zdobyła zaledwie pięć punktów i tylko bilansowi bramkowemu zawdzięcza, że nie jest ostatnia. Jeśli jednak w tych trudnych dla klubu czasach jest ktoś, kto może odczuwać odrobinę satysfakcji, to jest to polski napastnik.

Vitesse w czterech ostatnich meczach zdobyło tylko dwie bramki i autorem obydwu był właśnie Białek. W niedzielnym meczu z Fortuną Sittard skorzystał z bardzo dobrego podania Matusa Bero z lewej strony boiska. Pazernie zaatakował piłkę i choć pilnował go obrońca, wpakował ją do siatki.

Po bramce Polaka w 32. minucie tablica wyników pokazywała rezultat 1:0 dla Vitesse. Później do głosu doszli jednak goście, którzy odpowiedzieli dwoma trafieniami i wrócili do domu z tarczą.

Białek grał od pierwszej do ostatniej minuty. Z kolei drugi z naszych piłkarzy, Kacper Kozłowski zameldował się na placu gry w 67. minucie. To zmiana względem wcześniejszych czterech meczów, które zaczynał w wyjściowej jedenastce.

Szesnaste w ligowej tabeli Vitesse pilnie potrzebuje zastrzyku punktów. Nadziei można upatrywać w terminarzu. Dwa najbliższe mecze drużyna Phillipa Cocu rozegra z drużynami, które również mają swoje problemy i zajmują miejsca w dolnej połowie tabeli. Najpierw zmierzy się z SC Cambuur Leeuwarden a później z FC Emmen.