FC Porto efektownie zdobyło Leverkusen

FC Porto z drugim zwycięstwem w grupie B Ligi Mistrzów 2022/2023. W 4. kolejce portugalski zespół pokonał na wyjeździe Bayer 04 Leverkusen 3:0.

Tomasz Rosiński
piłkarze FC Porto PAP/EPA / SASCHA STEINBACH / Na zdjęciu: piłkarze FC Porto
Trudno było wskazać faworyta środowej konfrontacji w Leverkusen, ale odrobinę więcej szans na zwycięstwo dawano drużynie z Porto, która już w 6. minucie wyszła na prowadzenie.

Wówczas dobre podanie spod własnej bramki zagrał golkiper Diogo Costa, piłkę świetnie opanował Galeno, który ograł dwóch defensorów gospodarz i pewnym strzałem pokonał Lukasa Hradecky'ego.

Ekipa z Leverkusen mogła dość szybko wyrównać, jednakże w 16. minucie rzutu karnego podyktowanego za faul na Mitchelu Bakkerze nie wykorzystał Kerem Demirbay.

Natomiast po zmianie stron Mehdi Taremi pokazał, jak się strzela z jedenastego metra. Irańczyk trafił kolejno w 53. oraz 64. minucie spotkania i jak się później okazało ustalił wynik tej batalii.

Liga Mistrzów, 4. kolejka gr. B:

Bayer 04 Leverkusen - FC Porto 0:3 (0:1)
0:1 - Galeno 6'
0:2 - Mehdi Taremi 53' (k.)
0:3 - Mehdi Taremi 64' (k.)

*Kerem Demirbay (Bayer o4 Leverkusen) w 16. minucie nie wykorzystał rzutu karnego.