Zieliński bohaterem mediów. To piszą Włosi

Kolejny świetny mecz w wykonaniu Piotra Zielińskiego w barwach SSC Napoli. Polak błyszczał w starciu Ligi Mistrzów z Ajaksem Amsterdam (4:2). Włoscy dziennikarze nie szczędzą mu pochwał.

Karol Wasiek
Piotr Zieliński Getty Images / Sportinfoto/DeFodi / Na zdjęciu: Piotr Zieliński
Piotr Zieliński albo strzelił gola, albo asystował w trzech z czterech meczów SSC Napoli w Lidze Mistrzów. Statystyki jednego z liderów zespołu w tych rozgrywkach to trzy trafienia oraz dwa ostatnie podania.

Po akcji Zielińskiego i Lozano z 4. minuty, trener Luciano Spalletti stanął blisko boiska i bił brawo z uznaniem w oczach.

Asystą Polaka zachwycał się też między innymi Zbigniew Boniek na Twitterze. To było coś nadzwyczajnego. Zieliński rozegrał w środę solidne 89 minut.

Włoscy dziennikarze nie szczędzą mu pochwał po tym spotkaniu. Wystawili mu bardzo dobre noty. Serwis calciomercato.it dał mu nawet najwyższą ocenę w drużynie (8,5).

"Co za finezja Zielińskiego, coś fantastycznego. Grał bardzo pewnie w pierwszej i w drugiej połowie. Naprawdę było na co popatrzeć" - czytamy.

Portal calcionapoli1926.it i calcionapoli24.it zgodnie dały mu ocenę (7,5).

"Asysta przy bramce Lozano, świetna gra w trakcie meczu. Zasadniczo używa magii tak długo, jak pozostaje na boisku" - pisze serwis.

Najniższą notę Zielińskiemu (7) wystawił portal eurosport.it.

"Moment, w którym podaje piłkę Lozano na pierwszą bramkę był po prostu pyszny. Super występ Polaka" - czytamy.

Eder Banega dla WP: Krychowiak jeszcze pomoże Polsce!