"Proszę ostrożnie z językiem". Trener Lecha się zagalopował

Trener Lecha Poznań, John van der Broom, przed kamerami stacji "Viaplay" nie ukrywał rozczarowania remisem z Hapoelem Beer Szewa (1:1). Nawet w pewnym momencie jedno słowo mu się wymsknęło.

Karol Wasiek
John van den Brom PAP/EPA / Angel Sanchez / Na zdjęciu: John van den Brom
Wynik spotkania Hapoel Beer Szewa - Lech Poznań otworzył już w 9. minucie Tomer Hemed. Izraelski napastnik pewnie wykorzystał rzut karny. Kolejorz wyrównał w 44. minucie za sprawą Filipa Szymczaka, który z bliska skierował piłkę do siatki. Asystował mu Filip Dagerstal.

W drugiej połowie bramki już nie padły. Można żałować sytuacji z 82. minuty, gdy Kristoffer Velde fatalnie zagrał w kontrze "3 na 2" do Joao Amarala.

Sporo mówiło się także o arbitrze, który nie podyktował rzutu karnego dla Lecha (po strzale Michała Skórasia piłkę odbił ręką jeden z rywali).

Trener Lecha Poznań, John van der Broom, przed kamerami stacji "Viaplay" nie ukrywał rozczarowania remisem z Hapoelem Beer Szewa.

- Jestem troszkę rozczarowany tym wynikiem, to też powiedziałem zawodnikom w szatni. Zagraliśmy lepiej niż w zeszłym tygodniu i mam takie odczucie, że mogliśmy ten mecz wygrać. Szkoda, bo nasza sytuacja w tabeli mogłaby wyglądać jeszcze lepiej. Nie zrobiliśmy tego, trudno, trzeba żyć dalej - mówił Holender, któremu na koniec wypowiedzi wymsknęło się jedno nieprzyzwoite słowo.

"Trochę kicha" - tak przetłumaczył je polski komentator.

Rozmawiający z Holendrem, Szymon Ratajczak, w zabawny sposób poprosił go o ostrożność w wypowiedziach. Nawiązał do Erlinga Haalanda, któremu też w jednym wywiadzie wymsknęło się jedno nieparlamentarne słowo.

Po czterech kolejkach Lech zajmuje drugie miejsce w tabeli grupy C Ligi Konferencji Europy. 27 października poznaniacy zmierzą się na wyjeździe z Austrią Wiedeń.

Eder Banega dla WP: Krychowiak jeszcze pomoże Polsce!