Pierwszy gol Jakuba Kamińskiego w Niemczech. Piękna akcja [WIDEO]

Jakub Kamiński latem tego roku wypłynął na szerokie wody i wyruszył na podbój Bundesligi. Wychowanek Lecha Poznań odszedł do VfL Wolfsburg i nie miał zbyt łatwego początku. Jednak teraz wreszcie wpisał się na listę strzelców.

Kuba Duda
Kuba Duda
Jakub Kamiński strzela pierwszego gola dla Wolfsburga PAP / Eleven Sports / Jakub Kamiński strzela pierwszego gola dla Wolfsburga
Reprezentant Polski wyszedł w podstawowym składzie na mecz Pucharu Niemiec z drugoligowym Eintrachtem Brunszwik. Jednak nie było to zwyczajne spotkanie z zespołem z niższej ligi. Bowiem starcia między tymi zespołami są rywalizacjami derbowymi.

Zatem bramka Jakuba Kamińskiego zapewne przysporzy mu sporą sympatię wśród kibiców VfL Wolfsburg. No i przede wszystkim gol Polaka ostatecznie dał zwycięstwo 2:1. Do momentu umieszczenia przez niego piłki w siatce na boisku utrzymywał się remis 1:1.

W 65. minucie wychowanek Lecha Poznań rozegrał bardzo ładną akcję z Lukasem Nmechą i pewnym uderzeniem z woleja wpakował piłkę do bramki rywala. Pierwszy gol Kamińskiego w nowych barwach stał się faktem, a sam zawodnik przebywał na boisku przez pełne 90 minut.

Takie występy i zwracanie na siebie uwagi mogą tylko pomóc skrzydłowemu w walce o wyjazd na mistrzostwa świata. Już w czwartek Czesław Michniewicz poda szeroką kadrę zawodników, którzy mogą spodziewać się wyjazdu do Kataru. Raczej można się spodziewać, że Kamiński się na niej znajdzie.

Oglądaj rozgrywki Pucharu Niemiec DFB-Pokal na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)