PP. Trzy gole w hicie Wisła - Legia

W meczu 1/16 finału Fortuna Pucharu Polski 2022/2023 Legia Warszawa pewnie ograła na wyjeździe Wisłę Płock 3:0 i uzyskała przepustkę do następnego etapu tych rozgrywek.

Tomasz Rosiński
piłkarze Legii Warszawa PAP / Piotr Nowak / Na zdjęciu: piłkarze Legii Warszawa
Obydwie drużyny mierzyły się ze sobą w piątek (14 października) w ramach rozgrywek PKO Ekstraklasy i wówczas Wisła pokonała Legię 2:1. Warszawianie przystępowali do wtorkowego starcia w PP podrażnieni tą porażką i żądni rewanżu na Nafciarzach, co im się udało zrealizować.

Od początku spotkania podopieczni Kosty Runjaicia starali się narzucić swój styl gry, ale to goście jako pierwsi oddali celny strzał. Nieźle przymierzył Marko Kolar, lecz piłkę pewnie złapał Cezary Miszta.

Z czasem Legioniści podkręcili tempo, zaś nieźle uderzali Bartosz Kapustka oraz Ernest Muci, którzy jednak nie byli w stanie pokonać Bartłomieja Gradeckiego.

Dopiero drugi strzał w wykonaniu Muciego przyniósł warszawianom oczekiwany skutek w postaci gola. W 28. minucie konfrontacji goście wykonywali rzut rożny. Kapustka zagrał piłkę do Josue, ten do Albańczyka, który ograł rywala i mocnym uderzeniem z lewej nogi z około 18 metrów wpakował futbolówkę do siatki. Ostatecznie więcej bramek przed przerwą już nie padło.

Chwilę po zmianie stron Legia Warszawa zadała drugi cios rywalowi. W 49. minucie Josue tuż przed polem karnym Nafciarzy odebrał piłkę Steve'owi Kapuadiemu i pewnym strzałem podwyższył prowadzenie swojego zespołu.

Wisła Płock próbowała szybko zdobyć bramkę kontaktową, jednakże z kilku metrów minimalnie przestrzelił Filip Lesniak.

Później warszawscy zawodnicy starali się kontrolować boiskowe wydarzenia, skupiali się na zabezpieczaniu dostępu do własnej bramki i nie pozwalali gospodarzom na zbyt wiele. Natomiast w ostatniej akcji meczu kropkę nad "i" po podaniu od Carlitosa postawił Blaz Kramer, który wygrał pojedynek sam na sam z Gradeckim.