Ujawniono listę płac w MLS. Polacy zarabiają więcej niż legenda futbolu

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Jacob Kupferman / Na zdjęciu: Karol Świderski
Getty Images / Jacob Kupferman / Na zdjęciu: Karol Świderski
zdjęcie autora artykułu

Władze amerykańskiej ligi (MLS) opublikowały listę zarobków, które otrzymują zawodnicy występujących w rozgrywkach. Z polskich piłkarzy najlepiej opłacany jest Karol Świderski. Niewiele więcej zarabia sam... Gareth Bale.

Major League Soccer wyróżnia się na tle europejskich rozgrywek piłkarskich pełną transparentnością w kwestii zarobków. Po raz kolejny do mediów została wysłana pełna lista płac wszystkich piłkarzy występujących w amerykańsko-kanadyjskiej ekstraklasie. Pensje, które wskazuje oficjalna strona MLS Players' Association obejmują wynagrodzenie z rocznego kontraktu.

Jeszcze w maju liderem był doskonale znany w Europie Xherdan Shaqiri. Teraz jednak palmę pierwszeństwa przejął Lorenzo Insigne z Toronto FC, który zarabia 14 mln dolarów rocznie.

Na kolejnych miejscach znajdują się wspomniany wcześniej Xherdan Shaqiri z Chicago Fire (8,1 mln dolarów), Javier Hernandez z Los Angeles Galaxy (7,4 mln dolarów), Federico Bernardeschi z Toronto (6,2 mln dolarów) i Douglas Costa z Los Angeles Galaxy (5,8 mln dolarów).

ZOBACZ WIDEO: Lewandowski już żałuje przejścia do Barcelony? "Tu nie mam wątpliwości!"

A jak na tym tle wypadają Polacy? Liderem ciągle jest Karol Świderski. Napastnik Charlotte FC za sezon gry otrzymuje 2,258 mln dolarów. Niżej w rankingu znajdują się kolejno: Kacper Przybyłko (1,212 mln), Patryk Klimala (1,135 mln), Kamil Jóźwiak (1,017 mln), Jarosław Niezgoda (976 tysięcy) i Jan Sobociński (351 tys.).

Co ciekawe, nie wszyscy znani zawodnicy zarabiają w MLS olbrzymie pieniądze. Najdobitniej pokazuje to Gareth Bale, który zajmuje dopiero 23. miejsce w rankingu. Walijczyk inkasuje 2,386 mln dolarów za rok gry dla LA Galaxy.

Jeszcze gorzej pod tym względem wypada Giorgio Chiellini. Były gracz Juventusu zarabia w Los Angeles 1,075 mln dolarów.

Zobacz także: Dlaczego tylko czwarte miejsce? "To mogło zaboleć Roberta" PP. Trzy gole w hicie Wisła - Legia

Źródło artykułu: