"Poklepali". Akcją Messiego i Mbappe zachwyca się cały świat (WIDEO)

To był majstersztyk w wykonaniu Paris Saint-Germain, a konkretnie Kyliana Mbappe i Lionela Messiego w piątkowym meczu z AC Ajaccio. Obaj zawodnicy "rozklepali" obronę rywali w ich polu karnym. Warto zwrócić uwagę na wspaniałą asystę Francuza.

Mateusz Byczkowski
Akcja Mbappe-Messi w meczu z AC Ajaccio Twitter / Akcja Mbappe-Messi w meczu z AC Ajaccio
Paris Saint-Germain jest dotychczas niepokonane w Ligue 1. Bilans zespołu prowadzonego przez Christophe'a Galtiera po dwunastu rozegranych spotkaniach wygląda naprawdę dobrze - dziesięć zwycięstw i dwa remisy.

Jeśli zawodnicy ekipy ze stolicy Francji będą prezentować takie akcje jak w drugiej połowie meczu z AC Ajaccio, to szybko nie znajdą swojego pogromcy. Mowa dokładnie o "klepce" Lionela Messiego i Kyliana Mbappe w 78. minucie piątkowego starcia.

Piłkarze Paris Saint-Germain rozgrywali piłkę na połowie rywala, a kiedy dotarli do pola karnego - mocno przyspieszyli. Siedmiokrotny zdobywca Złotej Piłki zagrał futbolówkę Mbappe, a ten błyskawicznie oddał mu ją piętką.

Argentyńczyk w końcowej fazie akcji minął zwodem golkipera AC Ajaccio i podwyższył prowadzenie na 2:0. Drużyna Christophe'a Galtiera wygrała piątkowe spotkanie 3:0, a dwie bramki tego dnia dołożył także Kylian Mbappe - dwukrotnie asystował mu właśnie Lionel Messi.

Po dziesiątym zwycięstwie w sezonie 2022/2023 Ligue 1 Paris Saint-Germain ma już 32 punkty w ligowej tabeli. Ekipa ze stolicy Francji jest obecnie liderem z sześcioma "oczkami" przewagi nad drugim Lorient, które swój mecz w 12. kolejce rozegra w niedzielę.

Oglądaj rozgrywki francuskiej Ligue 1 na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Paris Saint-Germain zostanie mistrzem Francji?