• Skoki

Znalazł się mocny na Atalantę. Poszukiwania trwały kilka miesięcy

Atalanta zniknęła z coraz krótszej listy niepokonanych w tym sezonie klubów. Sposób na odniesienie zwycięstwa 2:0 w Bergamo znaleźli piłkarze Lazio.

Radość piłkarzy Lazio Rzym Getty Images / Marco Rosi / Radość piłkarzy Lazio Rzym
Lazio musi do końca roku radzić sobie bez kontuzjowanego Ciro Immobile, co teoretycznie bardzo komplikuje pozostanie w czołówce ligi włoskiej i wywalczenie awansu do fazy pucharowej Ligi Europy. W niedzielę w zespole Maurizio Sarrego znaleźli się inni skuteczni piłkarze, którzy zabrali się za zdobywanie bramek.

W 10. minucie prowadzenie 1:0 dla Biancocelestich zdobył Mattia Zaccagni. Wyprzedził on obrońców Atalanty w kontrataku i oddał uderzenie z bliska do bramki po dograniu z prawego skrzydła Pedro Rodrigueza. Atalanta nie odpowiedziała na tego gola do końca pierwszej połowy, a najlepszą szansę miał Hans Hateboer.

Rzymianie byli skuteczniejsi i w 52. minucie powiększyli prowadzenie na 2:0. Adam Marusić podał z lewej strony w pobliże linii pola karnego do Felipe Andersona, a Brazylijczyk pokonał Marco Sportiello płaskim strzałem. Lazio w tym sezonie poprawnie broni i nie pozwoliło Atalancie nawet na zmniejszenie strat.

Tym samym Atalanta przegrała po siedmiu zwycięstwach oraz trzech remisach. Drużyna z Bergamo gra w tym sezonie tylko we włoskich rozgrywkach, więc była niepokonana od ich rozpoczęcia do niedzieli.

Atalanta BC - Lazio 0:2 (0:1)
0:1 - Mattia Zaccagni 10'
0:2 - Felipe Anderson 52'

Atalanta: Marco Sportiello – Caleb Okoli (46' Berat Djimsiti), Merih Demiral, Matteo Scalvini - Brandon Soppy (64' Joakim Maehle), Marten De Roon (75' Ederson), Teun Koopmeiners, Hans Hateboer - Mario Pasalić (46' Rusłan Malinowski) - Ademola Lookman (71' Duvan Zapata), Luis Muriel

Lazio: Ivan Provedel - Manuel Lazzari (77' Elseid Hysaj), Nicolo Casale, Alessio Romagnoli, Adam Marusić - Sergej Milinković-Savić, Danilo Cataldi (70' Toma Basić), Matias Vecino - Pedro Rodriguez (84' Matteo Cancellieri), Felipe Anderson, Mattia Zaccagni

Żółte kartki: Okoli, Soppy, Muriel (Atalanta) oraz Cataldi, Milinković-Savić (Lazio)

Czerwona kartka: Luis Muriel (Atalanta) /90' - za drugą żółtą/

Sędzia: Rosario Abisso