Tak wygląda klasyfikacja strzelców La Liga

W spotkaniu z Athletikiem Bilbao Robert Lewandowski tylko potwierdził swoją wysoką formę. Filar FC Barcelony odjeżdża rywalom w klasyfikacji strzelców.

Rafał Szymański
Robert Lewandowski Getty Images / David S. Bustamante/Soccrates / Robert Lewandowski
W niedzielnym meczu wszystko zaczęło się od gola Ousmane Dembele, który w 12. minucie skierował piłkę do siatki po asyście Roberta Lewandowskiego. FC Barcelona poszła za ciosem i chwilę później rezultat podwyższył Sergi Roberto.

Ekipa prowadzona Ernesta Valverde nie przedstawiła żadnych argumentów, natomiast Katalończycy prowadzili 3:0 po 22 minutach. Kolejną asystę na swoim koncie zapisał Dembele. Tym razem Francuz dograł w kierunku Lewandowskiego, ten przytomnie obrócił się z piłką i bez większego trudu pokonał bramkarza Athletiku Bilbao.

Xavi dał odpocząć kluczowemu zawodnikowi. W 63. minucie Ansu Fati zastąpił Lewandowskiego na murawie. W końcówce spotkania Dembele znowu wystąpił w roli asystenta, zaś gola dla miejscowych strzelił Ferran Torres. FC Barcelona wygrała z Baskami 4:0.

Nie zmieniła się pozycja 34-letniego snajpera w klasyfikacji strzelców Primera Division. Lewandowski po raz 12. trafił do siatki, powiększając swoją przewagę nad Joselu (Espanyol Barcelona) i Borją Iglesiasem (Real Betis) - obaj mają na koncie po siedem bramek. Czołówka klasyfikacji strzelców Primera Division: