Kryzys uznanego klubu w Serie A. Polacy tylko widzami

Hellas Werona pozostaje na przedostatnim miejscu w tabeli ligi włoskiej. Paweł Dawidowicz oraz Mateusz Praszelik obejrzeli przegrany 1:2 mecz z US Sassuolo z ławki rezerwowych. Gościom nie pomogła nawet wcześnie zdobyta bramka.

Luca D'Andrea i Jeremy Toljan walczący o piłkę z Fabio Depaolim podczas meczu US Sassuolo - Hellas Werona PAP/EPA / SERENA CAMPANINI / Na zdjęciu: Luca D'Andrea i Jeremy Toljan walczący o piłkę z Fabio Depaolim podczas meczu US Sassuolo - Hellas Werona
Hellas było stać na zdobycie tylko pięciu punktów za jedno zwycięstwo i dwa remisy w 11 kolejkach. Po poniedziałkowej wygranej 1:0 Sampdorii z Cremonese drużyna ze Stadio Marcantonio Bentegodi wyprzedza w tabeli tylko pokonanego beniaminka. Była jeszcze szansa na zareagowanie w meczu, na wyjeździe, z zespołem środka stawki - Sassuolo.

Praktycznie pierwsza akcja w meczu dała prowadzenie 1:0 Hellasowi. Neroverdi dali się zaskoczyć płaskim dośrodkowaniem Fabio Depaolego z lewego skrzydła i Federico Ceccherini dziobnął piłkę w narożnik bramki. Andrea Consigli nie zdążył zareagować i Sassuolo musiało gonić przeciwnika.

Akcja na 1:1 była bardzo efektowna. Neroverdi doprowadzili do remisu 1:1 w 32. minucie. Armand Lauriente dostał podanie od Pedra Obianga, a resztę załatwił sam. Szybkość oraz technika pozwoliły mu rozprawić się z defensorem, a następnie oddał uderzenie od słupka do sieci.

Przed przerwą było jeszcze uderzenie do bramki Hellasu, ale gol Miguela Veloso został anulowany z powodu minimalnego spalonego.

Gospodarze poszli za uderzeniem i po przerwie strzelili gola na 2:1. Davide Frattesi uderzył bez przyjęcia po dograniu z lewego skrzydła zmiennika Hameda Juniora Traore. Gracze Hellasu mogli pozazdrościć skuteczności przeciwnikom - najlepszą szansę na gola zmarnował Kevin Lasagna.

Paweł Dawidowicz i Mateusz Praszelik nie podnieśli się z ławki rezerwowych.

US Sassuolo - Hellas Werona 2:1 (1:1)
0:1 - Federico Ceccherini 2'
1:1 - Armand Lauriente 32'
2:1 - Davide Frattesi 74'

Sassuolo: Andrea Consigli - Jeremy Toljan, Martin Erlić, Kaan Ayhan, Georgios Kyriakopoulos – Davide Frattesi, Pedro Obiang (62' Maxime Lopez), Kristian Thorstvedt - Luca D'Andrea (61' Hamed Junior Traore), Andrea Pinamonti, Armand Lauriente

Hellas: Lorenzo Montipo - Isak Hien, Federico Ceccherini (67' Giangiacomo Magnani), Koray Guenter - Davide Faraoni, Adrien Tameze, Miguel Veloso (67' Ibrahim Sulemana), Fabio Depaoli - Roberto Piccoli (30' Yayah Kallon), Simone Verdi (84' Milan Djurić) – Thomas Henry (67' Kevin Lasagna)

Żółte kartki: Erlić (Sassuolo) oraz Ceccherini, Faraoni, Djurić (Hellas)

Sędzia: Alberto Santoro