Aleksandar Vuković cudu nie dokonał. Piast Gliwice zremisował z Koroną Kielce

To nie był debiut marzeń Aleksandara Vukovicia w Piaście Gliwice. Gliwiczanie tylko zremisowali 1:1 na wyjeździe z Koroną Kielce. Sytuacja w tabeli obu drużyn jest ciągle zła.

Sebastian Kordek
Oskar Sewerzyński (z lewej) i Kamil Wilczek PAP / Piotr Polak / Na zdjęciu: Oskar Sewerzyński (z lewej) i Kamil Wilczek
Po raz pierwszy od ponad 5 lat Piasta Gliwice poprowadził inny szkoleniowiec. Zwolniony został Waldemar Fornalik, a jego miejsce zajął Aleksandar Vuković. Serb miał bardzo mało czasu na poznanie drużyny, ponieważ przejął niebiesko-czerwonych w czwartek. Do rewolucji w składzie zatem nie doszło, a były opiekun Legii Warszawa posłał do boju możliwie najmocniejszy skład. Możliwie, ponieważ ostatnio wykartkowali się jedni z najlepszych zawodników Piasta, czyli Patryk Dziczek oraz Grzegorz Tomasiewicz.

W Gliwicach zmieniono trenera, a w Kielcach kibice coraz bardziej się tego domagają. Pozycja Leszka Ojrzyńskiego nie jest pewna i ewentualna porażka Korony może pozbawić go pracy. Oba zespoły są sąsiadami w tabeli, ale tuż nad kreską jest Piast, który jest lepszy od kielczan jedynie w bilansie bramkowym. Starcie na Suzuki Arenie śmiało można było zatem nazwać meczem za sześć punktów.

Pierwsza połowa była wyrównana, ale o jeden błąd więcej popełnili piłkarze Piasta i to oni schodzili do szatni przegrywając. Konkretnie pomylił się Ariel Mosór, który fatalnie zagrywał piłkę z obrębu własnego pola karnego i trafił w głowę Dawida Błanika. Wyszło z tego asysta do nabiegającego Jakuba Łukowskiego, który huknął nie do obrony.

Gliwiczanie próbowali szybko odpowiedzieć, ale nie zdołali oddać choćby jednego celnego strzału. Wymieniali sporo podań, dłużej utrzymywali się przy piłce i próbowali "małej gry". Czasem to wychodziło, innym razem niekoniecznie.

Po przerwie grała w zasadzie tylko jedna drużyna i był to Piast. Przyjezdni dominowali nad rywalem, nie oddawali mu piłki, ale przez długie minuty nie byli też w stanie zagrozić Koronie. Impas w 77. minucie został jednak przełamany Alexandros Katranis mocno wstrzelił piłkę w polu karne, nogę dołożył Kamil Wilczek i doprowadził do wyrównania. Kielczan na boisku nie było. Skupiali się oni wyłącznie na rozbijaniu ataków Piasta. Piłkarze beniaminka po stracie gola na 1:1 wyglądali, jakby podział punktów im pasował.

Niebiesko-czerwonych na więcej nie było jednak stać i mecz zakończył się remisem, który - spoglądając w tabelę - nie może cieszyć żadnej ze stron. Aleksandar Vuković nie zaliczył zatem najlepszego debiutu w roli szkoleniowca Piasta Gliwice. Przed Serbem ogrom pracy.

Korona Kielce - Piast Gliwice 1:1 (1:0)
1:0 - Jakub Łukowski 16'
1:1 - Kamil Wilczek 77'

Korona Kielce: Marcel Zapytowski - Adrian Danek, Piotr Malarczyk (46' Grzegorz Szymusik), Mario Zebić, Roberto Corral - Adam Deja - Jakub Łukowski (83' Jacek Kiełb), Oskar Sewerzyński (64' Jacek Podgórski), Ronaldo Deaconu (78' Dalibor Takac), Dawid Błanik (64' Marcin Szpakowski) - Bartosz Śpiączka.

Piast Gliwice: Frantisek Plach - Tomasz Mokwa, Ariel Mosór, Jakub Czerwiński, Alexandros Katranis - Tom Hateley, Michał Chrapek - Arkadiusz Pyrka, Jorge Felix (85' Michał Kaput), Damian Kądzior (76' Gabriel Kirejczyk) - Kamil Wilczek (85' Alberto Toril).

Żółte kartki: Danek, Szpakowski (Korona) oraz Kądzior (Piast).

Sędzia: Damian Kos (Gdańsk).