Atomowe uderzenie Messiego. Siła połączona z precyzją [WIDEO]

Lionel Messi fantastycznie prezentuje się na boiskach Ligue 1, co może nieco niepokoić polskich kibiców. Argentyńczyk błyszczał formą w spotkaniu PSG z Troyes (4:3).

Rafał Szymański
bramka Messiego Twitter / Eleven Sports / Na zdjęciu: bramka Messiego
Niestety, między słupkami gości zabrakło Mateusza Lisa. Tym razem opiekun ES Troyes AC postawił na Gauthiera Gallona. Bramkarz miał mnóstwo pracy w sobotnim meczu na Parc des Princes, choć to jego drużyna otworzyła wynik. Jak pierwszy na listę strzelców wpisał się Mama Balde.

Przed zmianą stron paryżanie remisowali 1:1 z niżej notowanym przeciwnikiem, autorem bramki wyrównującej był Carlos Soler. W 52. minucie rywalizacji przypomniał o sobie Balde.

Podopieczni Christophe'a Galtiera znowu musieli gonić wynik. W 55. minucie obrońcy ES Troyes AC rozłożyli czerwony dywan przed Lionelem Messim. Słynny Argentyńczyk otrzymał podanie od Sergio Ramosa, przełożył sobie piłkę na lewą nogę i z dużej odległości huknął nie do obrony.

Później Messi zaliczył jeszcze kluczowe podanie przy trafieniu Neymara, natomiast Kylian Mbappe wykorzystał szansę z rzutu karnego. Chorwat Ante Palaversa w 88. minucie pokonał bramkarza PSG.

Paris Saint-Germain pokonało ES Troyes AC 4:3 w 13. kolejce Ligue 1. W trwającym sezonie Ligue 1 Messi ma już siedem goli i 10 asyst w 11 spotkaniach. 35-latek wrócił do optymalnej formy przed mistrzostwami świata, w ramach których Argentyna zagra między innymi przeciwko Polsce.

Oglądaj rozgrywki francuskiej Ligue 1 na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Messi poprowadzi Argentyną do sukcesu w Katarze?