• Skoki

Sobota niespodzianek w Premier League! Chelsea na deskach

Hitem meczów zaplanowanych na sobotę o godzinie 16:00 było starcie Brighton z Chelsea. Gospodarze zdemolowali gości z Londynu i wygrali aż 4:1. Niespodziewanie z Bournemouth bardzo męczył się Tottenham.

Rafał Sierhej
Leandro Trossard mijający bramkarz i obrońców rywali podczas meczu Brighton and Hove Albion - Chelsea FC PAP/EPA / ANDY RAIN / Na zdjęciu: Leandro Trossard mijający bramkarz i obrońców rywali podczas meczu Brighton and Hove Albion - Chelsea FC
Pojedynek Chelsea z Brighton miał wiele ciekawych wątków, które dodawały mu pikanterii już na starcie. Podstawowym był oczywiście pierwsza bezpośrednia walka zespołu znad morza z drużyną prowadzoną przez swojego niedawnego trenera.

Graham Potter sromotnie przegrał jednak pojedynek taktyczny z Roberto De Zerbim i to gospodarze byli ekipą zdecydowanie lepszą. Taki stan rzeczy przełożył się na wysokie trzybramkowe prowadzenie do przerwy. Trzeba uznać taki wynik za dużą niespodziankę.

Po przerwie goście z Londynu zdecydowanie przebudzili się. To pozwoliło jednak na strzelenie zaledwie jednego honorowego gola. Ostatecznie Brighton odniosło pierwsze zwycięstwo pod wodzą nowego trenera.

Działo się także w Bournemouth, gdzie przyjechał Tottenham. Beniaminek w poszukiwaniu punktów musiał stawić czoła faworyzowanemu rywalowi i zrobił to bardzo dobrze.

Do przerwy "Wisienki" prowadziły jednym golem. Zaraz po rozpoczęciu drugiej połowy gospodarze strzelili drugą bramkę. Wówczas jednak to Tottenham zaczął dochodzić do głosu i ostatecznie udało się gościom wywieźć trzy punkty po trafieniu w doliczonym czasie gry.

Brighton and Hove Albion - Chelsea FC 4:1 (3:0)
1:0 Trossard 5'
2:0 Loftus-Cheek (sam.) 14'
3:0 Chalobah 42'
3:1 Havertz 48'
4:1 Gross 90+2'

AFC Bournemouth - Tottenham Hotspur 2:3 (1:0)